“Aileyi Ayakta Tutan Sevgi ve Saygıdır”

“Aileyi Ayakta Tutan Sevgi ve Saygıdır”
Yayınlama: 22.02.2022
A+
A-

Uşak’ta 2022 Aile Yılı çerçevesinde “Uşak Aile Değerleri ile Mutlu” projesi kapsamında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Vali Funda Kocabıyık, “Aileyi ayakta tutan ve birbirine bağlayan, sevgi, saygı, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi değerlerin güncel metotlar ışığında, aile bireylerine aktarılması bu sorunların çözümüne önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.

Kayağıl Termal Tesisleri’nde Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Evlilik Okulu” programı sertifika törenine katılan Vali Kocabıyık, ailenin toplumun temeli olduğunu ifade ederek insani değerlerin ve kültürün devamını sağlamakta öncü ve belirleyici bir role sahip olduğunu kaydetti. 

Eğitimin ailede başladığı düşünüldüğünde değer aktarımı konusunda ailenin öneminin açıkça görüldüğüne dikkati çeken Vali Funda Kocabıyık, “Günümüzde iletişimsizlik başta olmak üzere bireyselliğin artması sonucu sorumlulukların, unutularak; ilgisizlik, ihmal, bilgi ve bilinç düzeyinin düşüklüğü gibi sebeplerle aile içinde birçok sorun yaşadığı bilinmektedir. Aileyi ayakta tutan ve birbirine bağlayan; sevgi, saygı, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi değerlerin güncel metotlar ışığında, aile bireylerine aktarılması bu sorunların çözümüne önemli katkılar sağlamaktadır” diye konuştu. 

Toplumu aydınlatma görevi ile sosyal sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiklerini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususlarında toplumsal farkındalık oluşturarak, sağlıklı bir toplum ve sağlıklı ailelerin var olması için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu kapsamda ‘Uşak Aile Değerleriyle Mutlu’ sloganıyla yürüttüğümüz projemizde; aileyi ayakta tutan tüm değerlerin canlı tutulması gerektiğini temel ilke edinen faaliyetlere yer vermeye gayret gösteriyoruz. Belediye Başkanlığımızın 2022 Aile Yılı çerçevesinde başlatmış olduğu ‘Evlilik Okulu’ uygulamasını da bu yönüyle çok kıymetli buluyorum. Katılım sağlayan değerli çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyor, programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından eğitime katılan çiftlerin sertifikaları, Vali Funda Kocabıyık, Milletvekili Mehmet Altay ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından verildi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. 

Programa Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Vekili Musa Aydemir, kurum müdürleri ve eğitime iştirak eden çiftler katıldı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.