Ağrı’da İhtiyaç Sahiplerine Bayram Şekeri Dağıtımı Sırasında Provokasyon

Ağrı’da İhtiyaç Sahiplerine Bayram Şekeri Dağıtımı Sırasında Provokasyon
REKLAM ALANI
02.05.2022
100
A+
A-

Ağrı Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yönelik bayram şekeri dağıtımı yapıldığını ve bu esnada bazı kolilerin yağmalandığını bildirdi.

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ramazan boyunca her gün 2 kilogram kırmızı et dağıtımı yapıldığı hatırlatıldı.

Dün belediye hizmet binası önünde önceden müracaat eden 5 bin 400 kişiye bayram şekeri dağıtıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şeker dağıtımı organizasyonu esnasında sabote etmek isteyen bazı art niyetli provokatörler kolileri kapmak için kalabalığı provoke ederek yetkililerin üzerine saldırdı ve onlarca koliyi yağmaladı. 

Belediye hizmet binasına ait duvarlardan atlayarak geçmek isteyen vatandaşlar, yetkililerle karşılaştı. İçerisinde birer kiloluk 8 adet şeker paketinin bulunduğu koliyi omuzlayan şahıslar kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Yoğun kalabalığın izdihamına maruz kalan yetkililer müdahale etmekte sorun yaşadı. Ağrı Belediyesi’ne bağlı yetkililer, daha sonra kalabalığı kontrol altına alarak vatandaşlara 2’şer kiloluk şeker ikramlarını tek sıra halinde dağıttı.”

Açıklamaya göre, Belediye Başkanı Savcı Sayan da şunları kaydetti:

“Ağrı halkı başı dik ve gururlu. 5 bin 400 kişiye 2’şer kilogram olarak ikram edeceğimiz bayram şekeri organizasyonumuzu sabote edip hizmetimizi karalamak isteyen birkaç provokatör Ağrı’yı temsil etmiyor, edemez. Onları sizin vicdanınıza havale ediyorum. Videoda tespit edilen kişiler hakkında şikayette bulunacağız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.