Ağrı Valisi Varol: Hayırda Yarışalım

Ağrı Valisi Varol: Hayırda Yarışalım
Yayınlama: 29.07.2021
A+
A-

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi için temel atma töreni düzenlendi. Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, açılış töreninde yaptığı konuşmada, iş insanları ve hemşehrilerine, “hayırda yarışalım” çağrısı yaptı.

Törende, hayırlı bir iş için bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, hayırsever iş insanı Ömer Çoktin’e teşekkür eden Vali Varol, ”Anadolu’nun giriş kapısında bu yörenin insanları kadimlerdir, bu toprakların bekçiliğini yapıyorlar” dedi.

Bunun yanı sıra Doğubayazıtlı hemşehrilerinin sınır bölgesinde olmaları dolayısıyla da ticarette meziyetliler ve istihdam olanağı sunma konusunda gittikleri her yerde ilçeyi onurlandıracak işler yaptıklarını kaydeden Vali Varol, “Kıymetli hemşehrilerimizin, iş insanlarımızın ve hayırseverlerimizin katkıları devletimizin yatırımları ile birlik ve beraberlik içinde birbirimizi anlayıp destek olarak her yöremizdeki gencimizin aynı olanaklara sahip olacağı güzel günlere ulaşabileceğimize inanıyorum. Bu vesile ile de başarılara imza atmış kıymetli iş insanlarımızın, hemşehrilerimizin hayırda yarışmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Temel Atma Töreni’nde Vali Dr. Osman Varol’a Ömer Çoktin, Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ve protokol üyeleri eşlik etti.

Doğubayazıt’ın Çiftepınar Mahallesi’nde düzenlenen tören ile protokolü imzalanan Doğubayazıt Ömer Çoktin Fen Lisesi’nin temelleri, edilen duaların ardından hayırlı olması temennisiyle atıldı.

Yapımına başlanan Ömer Çoktin Fen Lisesi, 24 derslikten oluşacak, 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu ve spor salonunu da bünyesinde barındıracak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.