Ağrı Belediye Başkanı’ndan Bolu Belediye Başkanı’na cevap

Ağrı Belediye Başkanı’ndan Bolu Belediye Başkanı’na cevap
REKLAM ALANI
09.04.2019
302
A+
A-

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Özcan’ın “yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardım yapılmaması” talimatı vermesine Ağrı Belediye Başkanı Sayan’dan tepki geldi. “Sayan, “Bolu’daki Suriye’lileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz.” İfadelerini kullandı.

31 Mahalli İdareler Seçimlerinde, CHP’den Bolu Belediye Başkanlığı’na seçilen Tanju Özcan mazbatasını alarak, göreve başladı. Göreve Kur’an-ı Kerim’i öperek başlayan Özcan, kampanya dönemindeki vaatlerinden olan ‘Bolu Belediyesi’nden yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardım yapılmaması’ talimatını vererek Bolu’da bulunan Suriyelilere yardım yapılmayacağını ifade etti.

“İlimizde yaşayan yabancı uyruklulara yardım yapılmasın”

İlk resmi yazısını Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gönderen CHP’li Özcan, talimatında şu ifadelere yer verdi: ‘Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay’ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Sosyal Uyum Yardımı’ adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden ayni ve nakdi yardım yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.’

“Kur-an’ı öpmek yetmez içinde yazanlara da uymak gerekir”

Ağrı’yı HDP’nin elinden %55,57 gibi oy oranıyla alan Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medya hesabından, Bolu Belediye Başkanı Özcan’a tepki gösterdi. Sayan, “Bolu’daki Suriye’lileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz. Kur-an’ı öpmek yetmez içinde yazanlara da uymak gerekir…” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.