Ağrı Belediye Başkanı Sayan’dan Cabas’a “Ağrı” cevabı!

Ağrı Belediye Başkanı Sayan’dan Cabas’a “Ağrı” cevabı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.04.2019
334
A+
A-

Mirgün Cabas, 31 Mart seçimleri sonrası Cumhur İttifakı AK Parti adayı Savcı Sayan’ın büyük farkla kazandığı Ağrı ile ilgili tepki çeken paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımla Ağrı’yı küçümseyici tavır takınan Cabas’a çarpıcı cevap seçimi kazanan AK Partili Savcı Sayan’dan geldi.

31 Mart yerel seçim sonuçlarının açıklanmasıyla Ağrı’da vatandaşlar HDP’ye sandıkta şok yaşattı. Ağrı’da Cumhur İttifakı’nın ortak adayı AK Partili Savcı Sayan, seçimi büyük bir farkla kazandı.

Cabas’tan skandal paylaşım

Cumhur İttifakı’nın Ağrı’da farklı kazanarak gösterdiği başarıyı hazmedemeyen gazeteci Mirgün Cabas, Ağrı’yı küçümseyici tavırla paylaşımda bulundu. Cabas’ın “bana “n’aber, savcı sayan kazandı” diye gelmeyin. adamın bundan sonra yaşayacağı yer ağrı arkadaşlar. başka sözüm yok.” Mesajıyla yaptığı paylaşıma takipçileri de sert tepki gösterdi.

Savcı Sayana’dan Cabas’a cevap

Mirgün Cabas’ın bu küçümseyici, skandal paylaşımına cevap Mazbatasını alan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan geldi.

Sayan Ağrı halkıyla birlikte olduğu bir bir fotoğrafla paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı;

Mirgün, olur da

Birgün yolun Ağrı’ya düşerse

Küçücük bir kasabanın şirin bir kahvesinde mert insanlarla çay içmenin mutluluğunu tatmanı isterim.

belki o gün anlarsın hayatın Boğazdan ve boğazından geçenlerden ibaret olmadığını.

Limonlu çay da Cabası…

Ağrı/Tutak

2015’de Canlı yayında tartışmışlardı

2015 yılında AK Parti’den İzmir Milletvekili adayı gösterilen Savcı Sayan, CNN Türk’te yayınlanan “Her Şey” programında Mirgün Cabas’ın konuğu olmuştu.

Mirgün Cabas, Savcı Sayan’ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifasını açıklarken ağladığı görüntüleri paylaşmış, Sayan’da buna tepki göstermişti. Cabas’ın AK Parti’ye fitne sokmak için bu görüntüleri paylaştığını belirten Sayan,  Mirgün Cabas’a şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alındığı esnada attığı twiti hatırlatınca ortalık karışmıştı.

“Beni Nifak Sokmak İçin Çağırdınız Ama Ben O Çağırdığınız İnsanlardan Değilim”

Sayan’ın, “siz bu yayın grubu olarak bugüne kadar Türkiye’nin birliği beraberliği için hiçbir çaba sarfetmediniz ki. Ne zaman nifak sokmak için işinize birşey geliyorsa onu değerlendiriyorsunuz. Beni de onun için çağırmışsınız. Ama ben o çağırdığınız insanlardan değilim. Ben gelirken bile Aydın Doğan Grubu’nun beni çok sevdiğinden çağırmadığını biliyordum” sözlerini söylemişti.

Savcı Sayan’ı imalı ifadeler ile aşağılamaya çalışan Cabas ardından reklamlara giderek yayını kesmiş ve yayını keserken Savcı Sayan’a “sesinizi kesmezseniz ben de sizi böyle yayından alırım. Alın Savcı Bey’i yayından” şeklindeki çirkin sözleri büyük tepki çekmişti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.