Afyonkarahisar yerel ve ulusal projelere odaklandı

Afyonkarahisar yerel ve ulusal projelere odaklandı
Yayınlama: 24.01.2023
A+
A-

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, şehrin önde gelen sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi planlayarak, yerel ve ulusal projeler hazırlanması için kolları sıvadı.

Şehrin ekonomisinde marka değeri taşıyan birçok sektörün bulunduğuna işaret eden Vali Yiğitbaşı, sektörlere dair çalışmalara ilişkin bir projeyi hayata geçirdi. 

Proje kapsamında öncelikli olarak tıbbi ve aromatik bitkiler, makine sanayi ve sağlık endüstrisi alanlarında çalışmalar yapmayı planlayan Yiğitbaşı, sektör temsilcileri ve alanında uzman akademisyenlerden oluşan bir danışma kurulu öncülüğünde sektör toplantıları düzenlemeyi amaçlıyor.

Arama konferansı yöntemi şeklinde düzenlenmesi planlanan toplantılara AFSİAD, MÜSİAD, ATSO temsilcileri, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden deneyimli ve uzman akademisyenler ve sektörün önde gelenleri davet edilecek.

Sektör toplantıları ile yerel paydaşların ve üreticilerin bilgi altyapısının güçlendirilmesi, ilgili sektörlerde yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, alanda çalışmak isteyen akademisyenler ve kamu kuruluşları için yol haritası oluşturulması hedefleniyor.

Toplantılar sonrasında sektörlere dair analiz ve raporların hazırlanması ve bu raporlar doğrultusunda yerel ve ulusal politikalar üretilmesi projenin çıktıları arasında yer alıyor.

Gelecek aylarda Afyonkarahisar’da birçok sektör için ayrı ayrı yapılması planlanan toplantıların ilki şubat ayı içerisinde tıbbi ve aromatik bitkiler sektörü temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.