7 Güzel Adamın Şehrine 7. Okul da Kazandırılıyor

7 Güzel Adamın Şehrine 7. Okul da Kazandırılıyor
REKLAM ALANI
22.08.2021
81
A+
A-

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, her zaman eğitimin öncelikleri arasında olduğunu belirterek, “7 Güzel adamın şehrine 7. okulu da kazandırıyoruz” dedi.

Onikişubat Belediyesi’nin en son Tekir’de yapacağı 16 derslikli okul için Vali Ömer Faruk Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ile protokol imzalarını attı.

Başkan Mahçiçek, törende yaptığı konuşmada “7 Güzel Adamın Şehrine 7 Okul” diyerek çıktığımız yolda 7. okulumuz olan Tekir Proje İmam Hatip Okulu’nu yapmanın heyecanı, sevinci ve gururu içerisindeyiz. Kırsal mahallelerimizde okullara ulaşım sorunu yaşayan öğrencimiz kalmasın diye yurtlarıyla beraber yaptığımız 5 okulumuzu Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teslim etmiştik” diye konuştu.

“EĞİTİM HARCAMALARI, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

Projenin mimarı Başkan Mahçiçek, “Yaptığımız projeler içerisinde bizim eğitime ayıracağımız kaynak her şeyden önemli. Çünkü eğitime yapılan harcamalar bu ülkenin geleceğine yapılan harcamalardır. Ülkesine bağlı, iyi yetişmiş insanlar olacak burada okuyan çocuklarımız. Okulumuzda hem orta okul hem lise olacak” şeklinde konuştu.

“Yarınlarımızı kuracak gençlerimiz olduğu bilinciyle, eğitimle aralarında bir engel kalsın istemiyoruz” diye konuşan Hanefi Mahçiçek, “Bu sebeple okullarımızı, bilgi ve kültür evlerimizi, üniversite hazırlık ve KPSS kurslarımızı açarak öğrencilerimize hizmet ediyoruz. Yapacağımız bu okul ile belediyemiz bütçesinden 7 okulu şehrimize kazandırmış olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

2 bin 325 metrekare alanda 364 öğrenci kapasiteli, laboratuvar, resim-müzik dersliği ve çok amaçlı salondan oluşan okul için inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Kaba inşaatı tamamlanan okulun en kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

Atılan imzalar sonrası iyi dilek temennileri ile program noktalandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.