581 MİLYON TL DESTEK VERİLDİ

581 MİLYON TL DESTEK VERİLDİ
Yayınlama: 25.12.2018
A+
A-

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve beraberindeki heyet helikopterle Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına iniş yaptı. Bakan Pakdemirli ve beraberindeki heyeti, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığında Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Şırnak Akparti Milletvekili Rizgin Birlik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Alper Sır, Şırnak Belediyesi Başkan V. Turan Bedirhanoğlu ve il protokolü karşıladı.
Daha sonra Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli; İdil’de hayvanlarını otlattığı sırada kayalıklardan düşerek yaralanan Çoban Aziz Akut’u Şırnak Devlet Hastanesinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Hastane ziyaretinin ardından Bakan Pakdemirli ve beraberindeki heyet, Şırnak Valiliğini ziyaret etti. Valilik ziyaretinin ardından Sanat Sokağı girişinde vatandaşlara fidan dağıtıldı.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Şırnak programı Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı ile devam etti.
Bir otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıda Şırnak Valisi Mehmet Aktaş bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.
TERÖR BELASINI BERTARAF ETTİK
Vali Aktaş konuşmasında;
 “Şırnak ilimiz, PKK terör örgütünün uzun süreler devam eden saldırıları nedeniyle maalesef terörle anıldı. Allah’a şükür terör belasını güvenlik kuvvetlerimizin üstün gayretleri sonucu büyük oranla bertaraf ettik. Bugün itibariyle Şırnak ilimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz Allah’ın izniyle ülkenin en huzurlu şehirlerinden bir tanesi oldu.
2015 ve 2016 yıllarında çukur ve barikat teröründe, terör örgütünün saldırıları neticesinde ilimizde meydana gelen yıkımları da yine Sayın Cumhurbaşkanımız talimatları doğrultusunda bütün devlet organlarımız harekete geçerek yıkımı ortadan kaldırdılar ve altyapısıyla üstyapısıyla modern bir şehir ortaya çıktı. Sağlık sektöründe, eğitim sektöründe, ulaşım sektöründe çok büyük yatırımlar aldık.” dedi.
ŞIRNAK İLİMİZE 581 MİLYON TL DESTEK VERİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaparak başladığı konuşmasında;

Ülkemizin toprak kaynakları bakımından 17. sırada olmasına rağmen tarımsal hasılada Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 7. sırada olduğunu belirtti. Ülkemizin   küçükbaş hayvan varlığında Avrupa’da 1. sırada, büyükbaş hayvan varlığında 2. sırada olduğunu ifade etti. Şırnak’ın tarım ve hayvancılık konusunda büyük ir potansiyel taşıdığını vurguladı.
Verilen desteklerle birlikte Şırnak’ta tarımsal hasılanın 3.4 kat artarak 581 milyon liraya ulaştığını, Küçükbaş hayvan varlığının 4 kat, büyükbaş hayvan varlığının 3 kat, süt üretiminin 6 kat, bal üretiminin ise 8 kat artış gösterdiğini ifade etti.
Bakan Pakdemirli Şırnak iline yapılan ve yapılacak yatırımlar ile ilgi bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.