29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.10.2021
63
A+
A-

Türkiye genelinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla birbirinden güzel ve anlamlı çok sayıda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Cumhuriyet Bayramı coşku ile kutlandı.

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ziyaretçi akınına uğradı. 

Taşıdıkları Türk bayrakları ce çiçeklerle Anıtkabir’e giriş yapan vatandaşlar, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Anıtkabir’e taşıdı.

Kars’ta kar yağışı altında düzenlenen törende, Siirt’in Eruh ilçesinde 1994 yılında oğlu şehit olan ve elinde Türk bayrağıyla programa katılan Asiye Balk’a kar yağışından ıslanmaması için bir asker tören boyunca şemsiye tuttu.

Türkiye’nin her yerinde bayram dolayısıyla düzenlenen etkinliklere vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) törenler de güzel anlara sahne oldu. Türkiye’nin yurtdışı temsilcilikleri ile Türk Cumhuriyetleri de düzenledikleri etkinlikler ile Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.

Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve Ukraynalı yetkililer, Cumhuriyetin 98’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

İNEBOLU’DA KAYIKLARLA TEMSİLİ CEPHANE TAŞINDI

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, TBMM’nin İstiklal Madalyası ile ödüllendirdiği İnebolulu kayıkçıların denk kayığıyla cephane taşıması canlandırıldı.

Iğdır’da Cumhuriyet’in 98. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 7 dağcı, 3050 metre rakımlı Mezra Dağı’nın zirvesine tırmandı. Dağın zirvesinde Türk bayrağı açan dağcılar, Cumhuriyet’in 98. yıldönümünü kutladı.

Erzincan’da yamaç paraşütü pilotları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı gökyüzünde Türk bayrağı açarak kutladı. 

TÜRK YILDIZLARI’NDAN SELAMLAMA UÇUŞU

İzmir’in Ödemiş ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 3 bin Türk bayrağı baskılı balon uçuruldu.

Eskişehir’de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni kapsamında Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkan Türk Yıldızları Akrobasi Timi selamlama uçuşu yaptı. Vatandaşlar uçakların geçişini ilgiyle izledi.

Kayseri’nin Talas ilçesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla Cemil Baba Tramvay Durağı’ndaki vatandaşlara Türk bayrağı dağıtıldı. Öğrenciler ile öğretmenler, durakta tramvaya bindi.

Öğrenciler, sırayla ayağa kalkıp İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasının birer mısrasını okudu. Onuncu kıta ise tramvaydakiler tarafından birlikte seslendirildi.

Türk İdare ailesi olarak biz de milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.