100 Kaymakam Alımı İçin Resmi Gazete’de İlan Yayımladı

100 Kaymakam Alımı İçin Resmi Gazete’de İlan Yayımladı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.09.2019
241
A+
A-

İçişleri Bakanlığı Kaymakam alımı için ilan yayımladı. 100 Kaymakam alımı yapacağını ilan eden İçişleri Bakanlığı alımların nasıl ve hangi şartlar altında olacağına dair bilgileri adaylar ile paylaştı.

İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına Kaymakam alımı için ilan yayımladı. Sınav usulü olacak alımlar için adayların sağlamaları gereken başvuru şartları, başvuru işlemleri, ve diğer detaylar şu şekilde;

İçişleri Bakanlığı Kaymakam ilanına dair bilinmesi gereken detaylar;

100 KAYMAKAM ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLANDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre alımlar kapsamında 100 Kaymakam alımı gerçekleştirilecek.

Bu alımlar için başta öğrenim şartı olmak üzere diğer tüm koşulları sağlamak zorunda olan adaylar için yayımlanan duyuru şu şekilde;

KAYMAKAM ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İçişleri Bakanlığı Kaymakam alımı için yayımladığı duyurusunda sağlanması gereken ilk koşulu öğrenim şartı olarak açıkladı.

Öğrenim Şartı – Başvuru Yapabilecek Bölümler

* Kaymakam alımları için adayların üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden birinden mezun olmasını istiyor.

* Ek olarak yukarıda yer alan bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak

Bu bölümlerin dışında;

* Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini bakanlığa teslim edecekler.

DİĞER KOŞULLAR

Öğrenim şartının dışında Kaymakam adaylarının sağlamaları gereken başvuru koşullarını sizlere detayları ile aktarıyoruz.

• 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak ve • 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A, 657 sayılı DMK’nın 48/A, 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 274/A ve Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak

SINAV BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

Kaymakamlık sınavı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 19 Eylül tarihinden itibaren yapacaklar ve başvuru işlemleri 25 Eylül tarihine kadar devam edecekler. Bu tarihler arasında başvuru yapamayan adaylar 9 Ekim tarihinde ek başvuru hakkından yararlanabilecekler. Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri sistemi üzerinden yapılacak sınav ücretinin yatırılması ile tamamlanacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.