Vatandaşla kucaklaşmak için duvar yıkmaya gerek yok!

31 Mart seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı seçilen TKP’li Maçoğlu belediye önündeki duvarları yıktırdı. Maçoğlu, sosyal medyada vatandaşlar tarafından da şov olarak nitelenen bu hareketi “Halkla belediye arasındaki engelleri kaldırmak için” yaptığını ifade etti.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye Komünist Partili (TKP) Mehmet Fatih Maçoğlu Tunceli Belediye Başkanı olarak seçildi. Mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından ilk iş olarak belediye önündeki duvarları yıktıran Maçoğlu bu hareketi “Halkla belediye arasındaki engelleri kaldırmak için” yaptığını belirterek “Belediyenin içi dışarıdan görülmüyordu. Biraz daha şeffaf ve görünür kılmak için yaptık” sözleriyle savundu.

Şov ve Müsriflik

Yıkım görüntülerini sosyal medyadan paylaşan Maçoğlu’na vatandaşlardan tepki geldi. Yapılan hareketin şov olduğunu ifade eden sosyal medya kullanıcıları duvarların halkla görüşmeye engel olmayacağını bu hareketin şovdan ibaret olduğunu ve milletin parasıyla yapılan duvarların yıkılmasını müsriflik olarak tanımladılar.

Vatandaşlarımız ile görüşmek için duvarları yıkmaya gerek yok!

Yaşanan gelişmelerin ardından Tunceli Valisi Tuncay Sonel sosyal paylaşım platformu twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Maçoğlu’ndan önce Kayyum olarak Tunceli’de Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sonel, görev yaptığı dönemde halkla sık sık bir araya gelip, esnaf ziyaretleri ve gerçekleştirdiği çeşitli projele vatandaşla iç içe yaşamıştı. Vali Sonel, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda vatandaşlarla bir arada olduğu fotoğrafları paylaşarak “Vatandaşlarımız ile görüşmek için duvarları yıkmaya kapıları sökmeye gerek yok!” ifadelerini kullandı.

Vali Sonel’in paylaşımına vatandaşlardan destek mesajları geldi. “Duvar yıkıp halka ulaşılmaz halka ulaşmak için gönlü geniş adamlara ihtiyaç var”, “Kalplere köprü kurmadıkça, gönülleri fethetmedikçe duvarlar yıkılmış neye yarar.”  gibi mesajlar atan twitter kullanıcıları Vali Sonel’e desteklerini iletti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir