Vali Yardımcısına saldıran ABD’liye dava açıldı

İstanbul Vali yardımcısı Cemalettin Özdemir’e Şişli’de yol üzerinde saldıran şahıs hakkında dava açıldı.

Şişli Cumhuriyet Caddesinde eşi ile birlikte yürüdüğü sırada tanımadığı bir şahıs yanlarına gelerek, önce Özdemir’in elindeki demir çubuğu aldı ardından da İstanbul Vali yardımcısı Cemalettin Özdemir’i darp etmeye çalıştı.

Saldırganla Özdemir arasında kısa süreli bir arbede yaşanırken, eşinin ve kendisinin yardım istemesi sonucunda saldırgan yakalanarak karakola götürüldü. Özdemir saldırgandan şikayetçi olurken, olay sırasında yabancı dilde bağırmaya başlayan şahıs, sorgusu sırasında; ABD vatandaşı olduğunu, adının Şerif G. Olduğunu, 4 yıl önce ABD’den İsviçre aktarması ile Türkiye’ye geldiğini, Cemalettin Özdemir’i FBI ajanı olduğunu ve kendisine saldıracağını zannettiğini söyledi. Şerif G., “’Elindeki değnek ile bana saldıracaktı. Hamle yapmak istediği sırada kendisine engel olmak için saldırdım. Aramızda arbede çıktı. Bağırarak çevreden geçenlerden yardım istedim” dedi.

Karakoldaki sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Şerif G. Ve olay hakkında soruşturmalarını derinleştiren emniyet birimleri, saldırganın yalan beyanda bulunduğunu tespit etti. Gerçek kimlik bilgilerini saklayan Şerif G.’nin, İtalya doğumlu olduğu, gerçek adının ise Chester J. olduğu ortaya çıktı. stanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca saldırgan hakkında, vali yardımcısını demir çubukla ‘yaralamaya teşebbüs eden ve yalan beyanda bulunan şahıs hakkında iddianame düzenlendi. 3,5 yıla kadar hapsi istenen saldırgan, Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Sabah
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir