Ana Sayfa » Belediyeler » Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.

 
 
Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Bayramlaşmaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Dr.Turgut Mermertaş, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Nuran Keriş, Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, İşçi memur sendika temsilcileri, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve Kartal Belediyesi personeli katıldı. 

“Atatürk’ün yolundan gidilmezse bol miktarda yol kazası olabilir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Kurban Bayramı vesilesiyle düzenlenen bayramlaşmada şunları söyledi: “Bir bayramda daha hep beraberiz Allah acı keder göstermesin rahat rahat kurbanımızı kesip ibadetlerimizi yerine getirelim. Uhrevi alemde Allah’ın yolundan peygamberin yolundan gideceğiz.

Dünyevi hayatta ise 15 Temmuz gösterdi ki Atatürk’ün yolundan gidilmezse bol miktarda yol kazası olabilir. Yakın zamanda Ankara’ya gittiğimde bir bakanlığın önünde orada daha önce hiç görmediğim Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri asılıydı. Bizler bu ülkenin 1071’den beri asli unsurlarıyız. Bizler geldiğimizde boş bir alan bulup oturmadık Anadolu’da. Her çeşit millet vardı. Kürdü de biziz, Türkü de biziz, hepsi biziz.

Dün İzmir’e çıkan Yunanlılar nasıl ABD’nin, İngilizlerin, Fransızların taşeronu ise bugün de dünyayı yönetmeye çalışan ABD de çeşitli unsurları taşeron olarak kullanıyor. Bizim yapacağımız emperyalizme yenilmemek, uyanık olmaktır. Bu ülkede var olan herkes bu ülkenin asli unsurudur.

Adil paylaşımla ilgili benim de herkesin de sorunu var. Bu yüzden halk için Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Birbirimizi üzmeyelim, birbirimizi rahatsız etmeyelim. 7 Ağustos Yenikapı ruhunu yaşatalım. O ruhu yaşatma noktasında da görev sadece bize düşmüyor. Bu toplumun hassas duygularıyla hiç kimse oynamamalı, en tepeden en aşağıya kadar…

Kartal’da bulunan SSK hastanesine konan Yavuz Selim adını hazmettik, köprüye konan Yavuz Selim adını hazmettik; ama bir şeyi hazmedemiyorum. Altınok olarak konuşuyorum, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden bu adı çıkarıp Abdülhamit koyarsan ona şüpheyle bakarım.

Ben geçmişini inkâr eden adam değilim. Osmanlı da benim soyum, üç kuşak öncesinden Molla Bekir Efendi benim dedemdi. Dedemi inkâr edecek değilim; ama o hastaneyi yaptıran Abdülmecit’tir. Adını Abdülhamit değil de Abdülmecit koysan anlarım. Tam tersini yaparsan bana siyasi mesaj vermiş olursun, o zaman da 7 Ağustos Yenikapı’da, beni süs diye mi çıkarttın derim.”

“Eşekli kütüphaneci aydınlanmanın simgesidir”

Kartal Meydanı’na yerleştirilen Eşekli Kütüphaneci Heykelini eleştirenlere mesaj veren Başkan Altınok Öz, şöyle konuştu: “Meydanda sarılı olan Eşekli Kütüphaneci heykelimiz biri tarafından gece açılıyor. Onun üzerinden de birileri eşek muhabbeti yapıyor. O eşek kıymetli bir eşektir, nedenini şöyle izah edeyim; okuma yazmanın zayıf olduğu bir dönem Ürgüp’te bir memur kütüphaneye kimse gitmediği için eşeğin sırtına kitapları koyup köy köy geziyor. Halka kitap götürüyor, onlara kitap okutuyor. Kartal’da bulunan dikiş makinesi fabrikasından dikiş makinesi istiyor.1950’lerden bahsediyorum.

Makinalar geliyor, onları kütüphaneye koyuyor, kadınlara ‘Gelin dikişlerinizi burada dikin’ diyor. Dikiş dikmek için oraya giden kadınlara kitap okuyor. Okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursu açıp insanlara okuma yazma öğretiyor. 1962 yılında ise dünyada en faydalı en girişimci kişi ödülünü alıyor.

Eşekli kütüphaneci; toplumu aydınlatmış, aydınlanmanın yolunda yürümüş. Hacı Bektaş-ı Veli ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlık demiyor mu? Bizim kuruluş felsefemiz de budur. İşte Kartal Meydanı’nda hepinizin faydalandığı eşekli kütüphaneciyi eleştirenlere bir mesaj veriyorum, eşekli kütüphaneci aydınlanmanın simgesidir.”

“Halka hizmet noktasında asla bir milim geri adım atmayacağım”

Sözlerine her zaman halkın yanında olduğunu belirterek devam eden Başkan Altınok Öz: ”Hukukun siyasallaşması bugün en büyük sorundur. Türkiye’de aydın ve demokrat olmak zordur. Ama bunların hiçbiri beni yıldırmıyor. En son Cuma günü Kartal Belediye Meclisi çok doğru bir iş yaptı. Bugün Türkiye’de hukuka güvenin olmayışı en büyük sorundur. Hukuk siyasallaştı. ‘Ben bu Ergenekon davasının savcısıyım’ diyenler bugün mağdur.

Biz ne yaptık, hemen adliyenin yanındaki alana baro park dedik. ‘Adel Kalemcilik’in yıktığı yere, herkes gitsin baksın, bir dal bulan gelsin ben vazgeçeceğim. Adel Kalemcilik, depolarının yıkıldığı yere İstanbul barosu hukuk danışmanlığı yapacak. Ben bu kentin yöneticisiyim, hukukta sıkıntı varsa sıkıntı olan alanda ben bunu yapmak zorundayım. Ben halkın yanındayım.

Ağaç kesiyor diye ak troller benim üstüme geliyor, yok öyle bir şey. Türkiye’de aydın olmak, demokrat olmak ve ileriye doğru hamle yapmak biraz zordur; ama Altınok olarak söylüyorum bunların hiçbiri beni rahatsız etmiyor. Halkımıza yapabileceğimiz her türlü hizmeti yapma noktasında asla bir milim geri adım atmayacağımı herkesin bilmesini istiyorum.” dedi.

“Kartal’ın ve sizlerin belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum”

Başkan Altınok Öz, son olarak şunları kaydetti: “Hep söyledim, yine söylüyorum Kartal Belediye Başkanı olmaktan ve sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. Bu belediyede ne olursanız olun, eğer ulusal kurtuluş bayramlarına sahip çıkmazsanız konuşma hakkınız yok.

Demokrasiyle taçlanmayan Cumhuriyet, Cumhuriyet değildir. Şartlar ne olursa olsun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yine en coşkulu şekilde kutlayacağız. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nın; sizlere ailelerinize ve tüm insanlığa sağlık sıhhat getirmesini diliyor, keseceğiniz kurbanların Allah katında kabul olmasını diliyorum.”

Başkan Altınok Öz konuşmasının ardında belediye çalışanlarıyla teker teker bayramlaştı.

İlgili Haberler
left
right
 
 
10 Eylül 2016 Cumartesi 10:50
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Böyle bir Shengen ülkesi var: Lihtenştayn
Başkan Erdoğan: Bizim yapmamamız için hiçbir sebep yok.Trump'ın Venezuela'ya savaş nedeniBu adım diyaloğu engeller niteliktedir.35 kişi daha partilerinden istifa ettiCumhuriyet Savcısı’ndan tacizci kadın doktora görülmemiş ders!
Denizli Vali Yardımcısı İnan, Bursa’ya atandı
Eski CHP'li başkandan partiye ağır eleştiriBakanlık'tan Mavi Balina açıklamasıÖzel öğretim kursları gelecek yıl kapatılıyor.Maduro'ya destek için sokağa çıktılarTrump'tan Meksika duvarı sorununa 'Game of Thrones' göndermesi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:09
  • Güneş07:50
  • Öğlen13:29
  • İkindi16:25
  • Akşam18:48
  • Yatsı20:17
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1864 - CSS H.L. Hunley denizaltısı, bir savaş gemisi batıran ilk denizaltı oldu.
1867 - Süveyş Kanalı'ndan ilk gemi geçti.
1895 - Müziğini Çaykovski'nin bestelediği Kuğu Gölü Balesi ilk gösterisini Saint Petersburg'da (Rusya) yaptı.
1915 - Barbaros Hayreddin ve Turgut Reis muharebe gemileri, savunmaya katılmak üzere Nara'ya geldi.
1916 - Doğu cephesinde Ruslar, Muş'u işgal etti.
1917 - Hicaz Seferi Kuvvetler Komutanlığı'na atanan Mustafa Kemal, bu görevi kabul etmedi.
1920 - Osmanlı Mebuslar Meclisi, kabul ettiği Misak-ı Milli'nin basında yayınlanmasını ve bütün yabancı parlementolara bildirilmesini kararlaştırdı.
1921 - Ankara dışındaki İstiklal Mahkemeleri kaldırıldı.
1923 - İzmir'de, Cumhuriyetin 1. iktisat kongresi olan İzmir İktisat Kongresi düzenlendi.
1923 - Mustafa Kemal ikinci defa Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na seçildi. Meclis'e 7 işçi, 1 çiftçi kadın katıldı. Kapanış konuşmasını Rukiye Hanım yaptı.
1924 - Johnny Weissmuller, 100 yarda (91.4 m) serbest stil yüzmede 52-2/5 saniye ile dünya rekoru kırdı.
1925 - Aşar Vergisi kaldırıldı. Basın, aşarın kaldırılmasını büyük bir devrim olarak sundu.
1926 - Ankara'da Devlet Resim Sergisi açıldı, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal sergiyi ziyaret etti.
1926 - Medeni Kanun kabul edildi.
1930 - Türk Gazeteciler Birliği kuruldu.
1933 - Newsweek dergisi yayımlanmaya başlandı.
1934 - Avusturya'da sosyal demokratlar gösteri düzenlediler. Güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti; birçok gösterici öldürüldü. Hükümet sıkıyönetim ilan etti.
1935 - İstanbul'da kartopu oynanması yasaklandı.
1936 - Kızılmaske Lee Falk tarafından yaratıldı ve ABD'de yayınlanmaya başladı.
1939 - Hatay Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, Hatay kanunları olarak kabul etti.
1949 - Türkiye, Avrupa Kalkınması İcra Konseyi'ne katıldı.
1956 - Çoruh ilinin adı Artvin olarak değiştirildi.
1957 - Missouri'de (ABD) bir yaşlılar evinde çıkan yangında 72 kişi öldü.
1957 - Ordular arası futbol karşılaşmalarında Türk takımı rekor kırdı; Amerikan ordu takımını 19-0 yendi.
1959 - Başbakan Adnan Menderes ve beraberindekileri Londra'ya götüren THY'nin SEV uçağı Gatwick havaalanı yakınlarında düştü; Menderes kurtuldu, aralarında Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şerif Arzık'ın da bulunduğu 14 kişi öldü.
1961 - Türk ve Alman İş ve İşçi Bulma Kurumları arasında yapılan anlaşmaya göre; her yıl Almanya'ya çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 2-3 bir Türk işçisi gönderilmesi kararlaştırıldı.
1961 - Eski Sağlık Bakanı, İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar, Yassıada'da ifade verirken kalp krizi geçirdi ve öldü.
1962 - Hamburg'ta çıkan fırtınada 300'den fazla kişi öldü.
1967 - Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Feyzullah Ertuğrul'u Elazığ'ın bir köyüne atadı.
1967 - Kimi milletvekilleri Meclis'e gelen mini etekli kadınlardan şikâyetçi olduklarını bildirdiler.
1967 - Radyo sanatçılarının yürüyüş ve boykot olaylarından sonra TRT, sanatçı ücretlerine yüzde 150-200 arasında zam yaptı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Çetin Altan TBMM'de Adalet Partililere "Çoğunluğunuz var, ama ağırlığınız yok" dedi. Bunun üzerine kavga çıktı.
1973 - Petrol Ofisi genel müdürlüğüne bir kadın atandı. Şeyda Okyatmaz Türkiye'de ilk kez bu düzeye yükseltilen kadın yönetici oldu.
1977 - Ankara'da 50. Yıl Lisesi öğrencilerine ateş açıldı, bir kız öğrenci kalp krizi geçirip öldü.
1979 - İstanbul'da stokçulara baskınlar düzenlendi. Yüklü miktarda kahve, ampul, filtreli sigara ve margarin ele geçirildi.
1983 - Dört Filistinli gerilla Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden ikişer kez ölüme mahkum edildi. Filistinli gerillalar Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği'ni basarak iki güvenlik görevlisini öldürüp içeridekileri 45 saat rehin tutmuşlardı.
1984 - İşyerlerinden işçi çıkarmak, Sıkıyönetim Komutanlığı'nın iznine bağlandı.
1984 - Avusturya'da yapılan Avrupa güzellik yarışmasını Türkiye güzeli Neşe Erberk kazandı.
1986 - Barış Derneği davasından tutuklu 6 kişi tahliye edildi. Tahliye edilenler arasında Reha İsvan ve Gencay Şaylan'ın da yer alıyordu. Ali Sirmen, Erdal Atabek, Ali Taygun, Ergun Elgin, Hüseyin Baş, Orhan Taylan'ın tahliye talebi ise reddedildi.
1986 - İstanbul'da ünlü Bebek Belediye Gazinosu, yeşil saha açılması için yıktırıldı.
1987 - 12 Eylül askeri darbesinden sonra toplatılan 39 ton ağırlığındaki kitap, dergi, günlük ve haftalık gazete SEKA'da imha edildi.
1993 - Dev-Sol ve TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) üyesi 18 siyasi tutuklu, kazdıkları 35 metre uzunluğundaki tünelden yararlanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nden firar etti.
1993 - Somali'de görev yapan BM Barış Gücü UNISOM'un komutanlığına Korgeneral Çevik Bir atandı.
1994 - Demokrasi Partisi (DEP) Suruç İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Akpolat kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.
1994 - Özgür Gündem gazetesi bölücü yayın yaptığı gerekçesiyle 1 ay süreyle kapatıldı.
1994 - TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu Refah Partili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığının kaldırılmasını kararlaştırdı.
1996 - Cavit Çağlar'a ait Nergis, Yeşim ve Aksoylar Tekstil fabrikalarında çalışan 4 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.
1996 - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sabri Ergül, Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün kapısına, "Bu işyerinde işkence vardır" yazılı bir tabela astı.
1996 - Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov, Deep Blue adlı bilgisayarı yendi.
1999 - Fransa'nın başkent Paris'in 50 km yakınındaki tarihi kraliyet köşkü Rambouillet'de Belgrad hükümeti ile Kosovalı Arnavutlar arasında barış görüşmeleri yapıldı.
2000 - Microsoft, Windows 2000 işletim sistemini piyasaya sürdü.
2001 - Fischer ve Deppler, G-20 toplantıları çerçevesinde Türkiye'ye geldi".
2008 - Kosova, Sırbistan'dan ayrılarak tek taraflı bağımsızlık ilan etti.
 
Sayısal Loto
16.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071122303744
 
On Numara
11.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu01050713161725272930373940424562676869747578
 
Süper Loto
14.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu102628323440
 
Şans Topu
13.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu081517253014
 
Gazete Manşetleri
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent