Ana Sayfa » Belediyeler » Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Hizmet Binası’nda belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.

 
 
Öz Belediye Personeliyle Bayramlaştı

Bayramlaşmaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Av. Hüsnü Yeşilyurt, Dr.Turgut Mermertaş, Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Nuran Keriş, Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, İşçi memur sendika temsilcileri, Kartal Belediyesi birim müdürleri ve Kartal Belediyesi personeli katıldı. 

“Atatürk’ün yolundan gidilmezse bol miktarda yol kazası olabilir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Kurban Bayramı vesilesiyle düzenlenen bayramlaşmada şunları söyledi: “Bir bayramda daha hep beraberiz Allah acı keder göstermesin rahat rahat kurbanımızı kesip ibadetlerimizi yerine getirelim. Uhrevi alemde Allah’ın yolundan peygamberin yolundan gideceğiz.

Dünyevi hayatta ise 15 Temmuz gösterdi ki Atatürk’ün yolundan gidilmezse bol miktarda yol kazası olabilir. Yakın zamanda Ankara’ya gittiğimde bir bakanlığın önünde orada daha önce hiç görmediğim Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri asılıydı. Bizler bu ülkenin 1071’den beri asli unsurlarıyız. Bizler geldiğimizde boş bir alan bulup oturmadık Anadolu’da. Her çeşit millet vardı. Kürdü de biziz, Türkü de biziz, hepsi biziz.

Dün İzmir’e çıkan Yunanlılar nasıl ABD’nin, İngilizlerin, Fransızların taşeronu ise bugün de dünyayı yönetmeye çalışan ABD de çeşitli unsurları taşeron olarak kullanıyor. Bizim yapacağımız emperyalizme yenilmemek, uyanık olmaktır. Bu ülkede var olan herkes bu ülkenin asli unsurudur.

Adil paylaşımla ilgili benim de herkesin de sorunu var. Bu yüzden halk için Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum. Kritik bir süreçten geçiyoruz. Birbirimizi üzmeyelim, birbirimizi rahatsız etmeyelim. 7 Ağustos Yenikapı ruhunu yaşatalım. O ruhu yaşatma noktasında da görev sadece bize düşmüyor. Bu toplumun hassas duygularıyla hiç kimse oynamamalı, en tepeden en aşağıya kadar…

Kartal’da bulunan SSK hastanesine konan Yavuz Selim adını hazmettik, köprüye konan Yavuz Selim adını hazmettik; ama bir şeyi hazmedemiyorum. Altınok olarak konuşuyorum, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden bu adı çıkarıp Abdülhamit koyarsan ona şüpheyle bakarım.

Ben geçmişini inkâr eden adam değilim. Osmanlı da benim soyum, üç kuşak öncesinden Molla Bekir Efendi benim dedemdi. Dedemi inkâr edecek değilim; ama o hastaneyi yaptıran Abdülmecit’tir. Adını Abdülhamit değil de Abdülmecit koysan anlarım. Tam tersini yaparsan bana siyasi mesaj vermiş olursun, o zaman da 7 Ağustos Yenikapı’da, beni süs diye mi çıkarttın derim.”

“Eşekli kütüphaneci aydınlanmanın simgesidir”

Kartal Meydanı’na yerleştirilen Eşekli Kütüphaneci Heykelini eleştirenlere mesaj veren Başkan Altınok Öz, şöyle konuştu: “Meydanda sarılı olan Eşekli Kütüphaneci heykelimiz biri tarafından gece açılıyor. Onun üzerinden de birileri eşek muhabbeti yapıyor. O eşek kıymetli bir eşektir, nedenini şöyle izah edeyim; okuma yazmanın zayıf olduğu bir dönem Ürgüp’te bir memur kütüphaneye kimse gitmediği için eşeğin sırtına kitapları koyup köy köy geziyor. Halka kitap götürüyor, onlara kitap okutuyor. Kartal’da bulunan dikiş makinesi fabrikasından dikiş makinesi istiyor.1950’lerden bahsediyorum.

Makinalar geliyor, onları kütüphaneye koyuyor, kadınlara ‘Gelin dikişlerinizi burada dikin’ diyor. Dikiş dikmek için oraya giden kadınlara kitap okuyor. Okuma yazma bilmeyenler için okuma yazma kursu açıp insanlara okuma yazma öğretiyor. 1962 yılında ise dünyada en faydalı en girişimci kişi ödülünü alıyor.

Eşekli kütüphaneci; toplumu aydınlatmış, aydınlanmanın yolunda yürümüş. Hacı Bektaş-ı Veli ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlık demiyor mu? Bizim kuruluş felsefemiz de budur. İşte Kartal Meydanı’nda hepinizin faydalandığı eşekli kütüphaneciyi eleştirenlere bir mesaj veriyorum, eşekli kütüphaneci aydınlanmanın simgesidir.”

“Halka hizmet noktasında asla bir milim geri adım atmayacağım”

Sözlerine her zaman halkın yanında olduğunu belirterek devam eden Başkan Altınok Öz: ”Hukukun siyasallaşması bugün en büyük sorundur. Türkiye’de aydın ve demokrat olmak zordur. Ama bunların hiçbiri beni yıldırmıyor. En son Cuma günü Kartal Belediye Meclisi çok doğru bir iş yaptı. Bugün Türkiye’de hukuka güvenin olmayışı en büyük sorundur. Hukuk siyasallaştı. ‘Ben bu Ergenekon davasının savcısıyım’ diyenler bugün mağdur.

Biz ne yaptık, hemen adliyenin yanındaki alana baro park dedik. ‘Adel Kalemcilik’in yıktığı yere, herkes gitsin baksın, bir dal bulan gelsin ben vazgeçeceğim. Adel Kalemcilik, depolarının yıkıldığı yere İstanbul barosu hukuk danışmanlığı yapacak. Ben bu kentin yöneticisiyim, hukukta sıkıntı varsa sıkıntı olan alanda ben bunu yapmak zorundayım. Ben halkın yanındayım.

Ağaç kesiyor diye ak troller benim üstüme geliyor, yok öyle bir şey. Türkiye’de aydın olmak, demokrat olmak ve ileriye doğru hamle yapmak biraz zordur; ama Altınok olarak söylüyorum bunların hiçbiri beni rahatsız etmiyor. Halkımıza yapabileceğimiz her türlü hizmeti yapma noktasında asla bir milim geri adım atmayacağımı herkesin bilmesini istiyorum.” dedi.

“Kartal’ın ve sizlerin belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum”

Başkan Altınok Öz, son olarak şunları kaydetti: “Hep söyledim, yine söylüyorum Kartal Belediye Başkanı olmaktan ve sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. Bu belediyede ne olursanız olun, eğer ulusal kurtuluş bayramlarına sahip çıkmazsanız konuşma hakkınız yok.

Demokrasiyle taçlanmayan Cumhuriyet, Cumhuriyet değildir. Şartlar ne olursa olsun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yine en coşkulu şekilde kutlayacağız. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nın; sizlere ailelerinize ve tüm insanlığa sağlık sıhhat getirmesini diliyor, keseceğiniz kurbanların Allah katında kabul olmasını diliyorum.”

Başkan Altınok Öz konuşmasının ardında belediye çalışanlarıyla teker teker bayramlaştı.

İlgili Haberler
left
right
 
 
10 Eylül 2016 Cumartesi 10:50
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
'Tam gün eğitime odaklanacağız'İstanbul’a 10 yeni köprü yapılacakVali Bektaş, sahada çalışmaları inceliyorTayini çıkan Vali Davut Gül'den örnek davranışMudurnu’nun ilk kadın kaymakamıEğlence ve törenlerde havaya ateş açılamayacakBelediye Başkanı ve Vekil tartıştıYeni Havalimanı'na ulaşım yüzde 50 indirimli olacakBaşkan Erdoğan, Bekir Bozdağ'a sahip çıktıCumhurbaşkanı Erdoğan:Fırsatçıları unutmayız.ABD'den flaş kararRusya’dan Norveç’e Boçkarev tepkisi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:01
  • Güneş07:46
  • Öğlen13:00
  • İkindi15:35
  • Akşam17:52
  • Yatsı19:25
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1558 - İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth tahta çıktı.
1869 - Akdeniz'i Kızıldeniz'e bağlayan Süveyş Kanalı görkemli bir törenle açıldı.
1877 - Rus birlikleri Kars'a saldırdı.
1913 - Panama Kanalı'ndan ilk gemi geçiş yaptı.
1918 - İngilizler, Bakü'yü işgal ettiler.
1922 - Şarköy'ün 2,5 yıllık Yunan işgalinden kurtuluşu.
1922 - Abdülmecit halife oldu.
1922 - Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.
1922 - Sibirya, Sovyetler Birliği'ne katıldı.
1924 - İlk muhalefet partisi Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası kuruldu.
1930 - Serbest Cumhuriyet Fırkası kendini feshetti.
1933 - Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetler Birliği ile ticari ve diplomatik ilişkiler kurmaya başladı.
1942 - Mısır Kralı Faruk sürgüne gönderildi, yerine Albay Cemal Abdul Nasır geçti.
1963 - Yerel seçimleri Adalet Partisi kazandı.
1967 - TBMM ikinci kez yaptığı gizli oturumda, 18 saat 20 dakika Kıbrıs'taki son gelişmeleri görüştü.
1972 - Türkiye'de ilk kadın partisi olan Türkiye Ulusal Kadınlar Partisi kuruldu.
1972 - Juan Peron 17 yıllık sürgünden sonra Arjantin'e döndü.
1973 - Atina'da üniversite öğrencileri cunta rejimine karşı ayaklandılar. Askerlerin ateşi sonucu üç öğrenci öldü.
1976 - Türkiye İşçi Partisi'nin davetlisi Şilili sanatçılar sınırdışı edildi.
1977 - Dr. Cahit Karakaş TBMM'nin 13. Başkanı oldu. Görevi 12 Eylül 1980'de sona erdi.
1988 - Azerbaycan'da milli dirçeliş günü.
1993 - Güney Afrika siyasi liderleri, ırk ayrımına son veren yeni anayasayı kabul ettiler.
1995 - Osman Hamdi Bey'in "Yeşil Türbe" tablosu İngiltere'de 37 milyar liraya satıldı.
1999 - İrlanda'yı yenen Türk Milli Futbol Takımı Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazandı.
2006 - 1994 yılında keşfedilen 111 atom numaralı yapay elemente resmen Röntgenyum (Rg) adı verildi.
 
On Numara
12.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07132023293234384142444653596263697074767779
 
Süper Loto
15.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu313437394850
 
Şans Topu
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131423262714
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Sayısal Loto
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu050814174546
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent