Ana Sayfa » Belediyeler » Halkımız İstikbale ve İstiklale 'EVET' Diyecek

Halkımız İstikbale ve İstiklale 'EVET' Diyecek

Çorum Belediye Başkanı AK Partili Muzaffer Külcü ile Yeni Anayasa, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Referandumu konuştu. Külcü, "Daha güçlü bir yönetim şekli geliyor" dedi

 
 
Halkımız İstikbale ve İstiklale 'EVET' Diyecek

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan hükümet kuramama sürecinin çok zorlu bir dönem olduğunu belirterek, o dönemi doğru okumak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o süreçte yüklendiği rolün çok önemli olduğunu vurguladı.

FETÖ kalkışmasına karşı Türkiye'nin önemli bir sınav verdiğini de söyleyen AK Partili Külcü, "Dünya ciddi bir değişim sürecinden geçiyor. 15 yıldan beri ülkemizi yöneten anlayış 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Türkiye’yi daha güçlü bir yönetime kavuşturmak istiyor. Bunun yolu da Cumhurbaşkanlığı Sistemi'dir" dedi.

"Referandum'da Türkiye ortalamasının üzerinde Çorum'dan 'evet' çıkar. Halkımız istikbale ve istiklale 'evet' diyecektir" diyen Çorum Belediye Başkanı AK Partili Muzaffer Külcü, HedefHalk'a Yeni Anayasa, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

HedefHalk Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Bölge Koordinatörü M. Soner Cabbar, Reklam Müdürü Feride İçkilli, Halkla İlişkiler Danışmanı Hüseyin Unutmaz ve Çorum Temsilcisi Mustafa Demirer ile birlikte Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye, 'Anayasa Değişikliği' ve 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi' hakkındaki görüşlerini sordu. HedefHalk Gazetesi ekibinin sorularını yanıtlayan Başkan Külcü, "Türkiye ortalamasının üzerinde 'EVET' diyeceğiz. Halkımız, İnşallah referandumda da istikrara, istikbale, istiklale 'EVET' diyecektir" dedi.​

HHALK: Türkiye dışarıdan ve içeriden çok ciddi şekilde saldırılara maruz kalıyor. Anayasa değişikliği paketinin zamanlaması doğru mu?

KÜLCÜ: Türkiye'nin son 100 yılına baktığımızda yaşadığı sıkıntıların önemli oranda hükümet kurma kaynaklı olduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile amaçlanan Türkiye’deki yürütmenin mevcut ikili yapısını teke indirerek, güçlü bir yönetim yapısı oluşturabilmektir. Hızlı karar alabilen, herhangi bir seçimde koalisyon gibi belirsizlik riski taşımayan, bir Başkanlık hükümeti öngörülmektedir. Halkın çoğunluğunun benimsediği bir Başkanla yasamaya odaklanmış bir mecliste herkes kendi işini yapmaya odaklanacaktır. 

7 HAZİRAN'DAKİ ZORLU SÜRECİ
ERDOĞAN BAŞARIYLA YÖNETTİ

Mevcut sistem, hükümet kurmak için sayısal bakımdan parlamentoya mahkûm kılıyor. Buna ilişkin en son yaşadığımız örnekse 7 Haziran seçimlerinde 259 Milletvekili ve yüzde 41 ile hükümet kurulamayışıdır. O dönemde çok zorlu bir süreçten geçtik. Allah bizi korudu. Türkiye'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eliyle korudu. O dönemi doğru okumak için Cumhurbaşkanımızın o süreçte yüklendiği rolü ve istikrarı korumak bakımından aldığı riskleri doğru okumak lazım.  

1 KASIM'I ASLA GÖREMEZDİK

Eğer parlamentonun oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olsaydı, önceki dönem Cumhurbaşkanları gibi hareket eden ve millet nezdinde meşrutiyeti olmayan bir Cumhurbaşkanı olsaydı, Türkiye asla 1 Kasım'ı göremezdi. 23 Temmuz’da krizi, kaosu başlatanlar ve HDP'nin barajı geçmesi için seçim döneminde adeta birbirleriyle ruh ikizi olanları, boyalı basını, onlara destek olanlar da, FETÖ de, istihbarat örgütleri de 1 Kasım’ı bize yaşatmazlardı. Zamanlama anlamında ise anayasa değişikliği paketinin herhangi bir risk taşıdığını düşünmüyorum. 

HHALK: Anayasa değişikliği vatandaş tarafından anlaşıldı mı? Değişiklik yeterince anlatıldı mı?

ASIL SÜREÇ ŞİMDİ BAŞLIYOR

KÜLCÜ: Anayasa değişikliği öncelikle hukuki anlamda teknik bir hazırlık sürecinden geçti. Teklifin hazırlanması aşamasında AK Parti ve MHP’nin hukukçu kurmayları birlikte çalıştı. Daha sonra komisyon gündemine gelerek bütün siyasi partiler ve kamuoyunun bilgisine sunuldu. Öncelikle milletvekillerimiz bu süreçte müzakerelere katıldılar. Kamuoyuna zaman zaman bilgi verildi. Ama asıl bilgilendirme süreci referandum sürecinde yaşanacak. Bizler de sokağa inecek ve gücümüz yettiğince yeni anayasa paketini Çorum halkına anlatmaya çalışacağız.

HHALK: Anayasa değişikliğinin iki maddesi referandumdan hemen sonra, diğer maddeler ise 2019 yılında yürürlüğe girecek. O zamana kadar neler yaşanabilir?

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM SİSTEMİ 
ÖZÜMSEME DÖNEMİ OLACAKTIR

KÜLCÜ: Anayasa değişiklik teklifi halkımız tarafından kabul edilirse, 3 Kasım 2019 seçimlerine kadar uyum yasaları ile sistem hazır hale getirilecektir. Siyasi partiler, seçim sistemi, bürokratik kurumlar bu dönemden en fazla etkilenecek yapılardır. Koalisyonlar olmayacağına göre yüzde 10’luk barajın da bir anlamı kalmamıştır. Milletvekillerinin seçilecekleri bölgelerle ilgili yeni düzenlemeler yapılabilir. Partiler Cumhurbaşkanı adaylarını belirlemek üzere yeni ittifaklar kurabilir. 2,5 yıllık bu dönem yeni sistemin özümsendiği bir dönem olacaktır.

 

Erdoğan'ın partisinde
'durmak yok, çalışmak var' 

AK Parti Çorum Teşkilatı olarak gece gündüz çalışacaklarını, Çorum halkının 'Referandumda Evet' demesi için doğruları en yalın ve doğru şekilde ulaştırmak için yoğun gayret içerisinde olacaklarını söyleyen Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Bizler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bir partide siyaset ve hizmet yapıyoruz. Onun kurduğu partide siyaset yapmak sorumluluk ve O’nun çalışmasına ayak uyduracak bir performansla çalışmayı gerektiriyor. Onun için bize durmak yakışmaz, çalışmak yakışır. 15 yıldır ülkemiz ve milletimiz için hizmet etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Çorum halkı, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın arkasındadır ve halkımızın sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

HHALK: Anayasa değişikliği paketinden Türkiye’nin kazancı ne olacak? Bu değişiklikler Türkiye’yi nereye götürecek, nelerle karşılaşacağız?
 
DAHA GÜÇLÜ BİR YÖNETİM OLACAK

KÜLCÜ: Dünya ciddi bir değişim sürecinden geçiyor. 50 yıllık, 100 yıllık uluslararası örgütlerin misyonunu tamamlayıp, tamamlamadığı tartışılıyor. Özellikle İslam coğrafyasında haritaların yeniden çizileceği, rejimlerin yedine belirleneceği bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci Türkiye olarak ancak güçlü bir yönetimle, istikrarlı bir ve dış politikayla değerlendirebiliriz. 15 yıldan beri ülkemizi yöneten ve Türkiye’yi bölgesinde lider ülke yapan bir anlayış 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Türkiye’yi daha güçlü bir yönetime kavuşturmak istiyor. 

HHALK: Bilhassa ana muhalefetin anayasa değişikliği ile birlikte rejim değişikliği ve tek adam yönetimi iddiaları var. Bu eleştirilere ne diyeceksiniz? 

KÜLCÜ: CHP’nin muhalefet anlayışı maalesef böyle. Aklı başında bir muhalefet argümanı oluşturamıyor. Her zaman olduğu gibi meseleyi burada da kişiselleştiriyor. Dün Turgut Özal üzerinden bu tartışmalar oldu. Bugün ise Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden tek adamlığı tartışıyorlar. 

MİLLETİ TANIMAMAK NE DEMEK?

Baş meseleye nasıl bakarsa yanındakiler de meseleye öyle bakıyor. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, 'eğer anayasa değişikliği yapılır da, milletin önüne getirilirse yüzde 98 oyla kabul edilse bile biz bu anayasayı tanımayız' dedi. Sen kimsin de tanımıyorsun? Seni oraya kim getirdi? Bu millet getirmedi mi? Bu milletin bir parçası olan CHP delegesi getirmedi mi? Bu, “milleti tanımıyorum” diyor.

Bir de; eğer Türkiye’de bir anayasa değişikliği yapılacaksa bu kan dökülmeden yapılamaz. Ne demek bu? “Kan dökülsün, terör olsun, insanlar birbirini kırsın ama anayasa değişmesin biz bundan yanayız” diyor.  Eğer bir siyasi partinin genel başkanı bunları söylüyorsa onun yanındaki milletvekili ayak da ısırır, bacak da ısırır, kulak da ısırır.

Bunlar CHP’nin jakoben, dayatmacı, tek partici, eski dönem alışkanlıklarının bir tezahürüdür. Biz 'o dönem kapandı' diyoruz. Yeni Türkiye’de millet korkutulmuş, sindirilmiş bir millet değil, emanetine sahip çıkma konusunda bedel ödeme pahasına bile bunu ortaya koydu. 15 Temmuz’da bunu yaşadık ve gördük. Şehit olan 248 kardeşimiz ve 2 binden fazla gazimiz bu iradenin bir yansımasıydı.

 

kulcu-basbakan.jpg

Çorum halkına selamlarını gönderen Başbakan Binali Yıldırım'ı ziyaret eden Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Biz her zaman halkın içindeyiz. Hizmet etmeye yeminliyiz, kararlıyız. Bu bir parti meselesi değildir. Özgürlükten, demokrasiden, halkın iradesinden yana olan herkes bu Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne ‘Evet’ diyecektir" dedi.

HHALK: Yine ana muhalefetin değişiklikle ilgili bazı maddelere şiddetle itiraz ettiğini görüyoruz. Mesela “Yargı Siyasallaşıyor” eleştirileri doğru mu? 

'YARGI SİYASALLAŞIYOR' 
DEMEK HUKUK BİLMEZLİKTİR

KÜLCÜ: Geriye dönüp hukuk sistemi ile ilgili geçmişte yapılan değişikliklere baktığımızda hep aynı üslubun kullanıldığını hepimiz gayet iyi hatırlarız. CHP bunu biraz eski alışkanlıkları ile düşünüyor. 2010 yılında yapılan değişikliğe de itiraz etmişlerdi. 2010 yılında Anayasa Mahkemesi yetkilerini aşarak yapılan değişikliği iptal etti sonra HSYK’da bütün yerlere FETÖ üyeleri yerleşmiş. HSYK içerisinde oluşan bu tür bozukluklar milletin adalet duygusunu zedeliyordu yapılacak olan değişiklikle buda giderilmiş olacak.

Yeni sistemde 7 HSYK üyesini parlamento seçecek, 4 tane Cumhurbaşkanı atayacak. 2 tane de doğal üyeyle birlikte toplam 13 üye olacak. Böyle bir durumda yargının siyasallaştığını söylemek en hafif tabiriyle hukuk bilmezliktir. Yapılan işin ciddiyetinin kavrayamamaktır. 

HHALK: Size göre parlamentonun işlevi ortadan kalkıyor mu? Yoksa Türkiye güçlü bir yönetim sistemine mi kavuşuyor? 

KÜLCÜ: Yapılan bu değişikliklerle ülkede rejimin değişmeyeceğini herkes anladı bir Kemal Kılıçdaroğlu anlamadı. Eğer rejim değişikliği diyeceksek bu sadece vesayet rejiminin değişikliği olur. Bu ülkede hükümet ve yürütme değişikliğinden başka bir değişiklik olmayacak. Yürütmenin başı da, devlet başkanı da Cumhurbaşkanı'nda olacak. 

HHALK: Referandumda Çorum’dan hangi oranda destek çıkmasını bekliyorsunuz?

TÜRKİYE ORTALAMASININ
ÜZERİNDE 'EVET' DİYECEĞİZ

KÜLCÜ: Milletimizden şöyle bir ricam olacak: Yeni Anayasa konusunda Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesinden sonra önümüzde 60 günlük bir süre olacak, o süre içerisinde yeni sistem bize ne getiriyor onu iyi değerlendirsinler. Doğru gördükleri ve iyi anladıkları hususları etrafındaki insanlara hemşehrilerimiz de anlatsın. Bu zamana kadar edindiğin tecrübe ve Çorum halkının sağduyulu tavrı nedeniyle referandumda Çorum’un Türkiye ortalamasının üzerinde bir 'EVET' oyu alacağını düşünüyorum. Halkımız bu zamana kadar bizi hiç yanıltmadı. İnşallah referandumda da istikrara, istikbale, istiklale 'EVET' diyecektir.

 

Röportaj: HedefHalk Çorum Temsilcisi Mustafa DEMİRER

Röportaj Ekibi: HedefHalk Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Bölge Koordinatörü M. Soner CABBAR, Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Feride İÇKİLLİ ve Halkla İlişkiler Danışmanı Hüseyin UNUTMAZ

MUZAFFER KÜLCÜ
(Çorum Belediye Başkanı)

1971 yılında Çorum’da doğan Külcü, Çorum İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre Çorum'da serbest avukatlık yapan Başkan Külcü, çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Bakanlık Müşavirliği ve Eti Maden İşletmeleri'nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Külcü, aktif siyasi yaşamına kurucu il başkanı olarak AK Partiyle başladı. 22. dönem Çorum Milletvekili olarak parlamentonun en genç üyeleri arasında yer alan Külcü, 29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014'te yapılan seçimlerde Çorum Belediye Başkanı olarak seçildi. Külcü, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Haber Kaynağı: Hedef Halk
İlgili Haberler
left
right
 
 
2 Şubat 2017 Perşembe 13:27
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Böyle bir Shengen ülkesi var: Lihtenştayn
Başkan Erdoğan: Bizim yapmamamız için hiçbir sebep yok.Trump'ın Venezuela'ya savaş nedeniBu adım diyaloğu engeller niteliktedir.35 kişi daha partilerinden istifa ettiCumhuriyet Savcısı’ndan tacizci kadın doktora görülmemiş ders!
Denizli Vali Yardımcısı İnan, Bursa’ya atandı
Eski CHP'li başkandan partiye ağır eleştiriBakanlık'tan Mavi Balina açıklamasıÖzel öğretim kursları gelecek yıl kapatılıyor.Maduro'ya destek için sokağa çıktılarTrump'tan Meksika duvarı sorununa 'Game of Thrones' göndermesi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:09
  • Güneş07:50
  • Öğlen13:29
  • İkindi16:25
  • Akşam18:48
  • Yatsı20:17
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1864 - CSS H.L. Hunley denizaltısı, bir savaş gemisi batıran ilk denizaltı oldu.
1867 - Süveyş Kanalı'ndan ilk gemi geçti.
1895 - Müziğini Çaykovski'nin bestelediği Kuğu Gölü Balesi ilk gösterisini Saint Petersburg'da (Rusya) yaptı.
1915 - Barbaros Hayreddin ve Turgut Reis muharebe gemileri, savunmaya katılmak üzere Nara'ya geldi.
1916 - Doğu cephesinde Ruslar, Muş'u işgal etti.
1917 - Hicaz Seferi Kuvvetler Komutanlığı'na atanan Mustafa Kemal, bu görevi kabul etmedi.
1920 - Osmanlı Mebuslar Meclisi, kabul ettiği Misak-ı Milli'nin basında yayınlanmasını ve bütün yabancı parlementolara bildirilmesini kararlaştırdı.
1921 - Ankara dışındaki İstiklal Mahkemeleri kaldırıldı.
1923 - İzmir'de, Cumhuriyetin 1. iktisat kongresi olan İzmir İktisat Kongresi düzenlendi.
1923 - Mustafa Kemal ikinci defa Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na seçildi. Meclis'e 7 işçi, 1 çiftçi kadın katıldı. Kapanış konuşmasını Rukiye Hanım yaptı.
1924 - Johnny Weissmuller, 100 yarda (91.4 m) serbest stil yüzmede 52-2/5 saniye ile dünya rekoru kırdı.
1925 - Aşar Vergisi kaldırıldı. Basın, aşarın kaldırılmasını büyük bir devrim olarak sundu.
1926 - Ankara'da Devlet Resim Sergisi açıldı, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal sergiyi ziyaret etti.
1926 - Medeni Kanun kabul edildi.
1930 - Türk Gazeteciler Birliği kuruldu.
1933 - Newsweek dergisi yayımlanmaya başlandı.
1934 - Avusturya'da sosyal demokratlar gösteri düzenlediler. Güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti; birçok gösterici öldürüldü. Hükümet sıkıyönetim ilan etti.
1935 - İstanbul'da kartopu oynanması yasaklandı.
1936 - Kızılmaske Lee Falk tarafından yaratıldı ve ABD'de yayınlanmaya başladı.
1939 - Hatay Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, Hatay kanunları olarak kabul etti.
1949 - Türkiye, Avrupa Kalkınması İcra Konseyi'ne katıldı.
1956 - Çoruh ilinin adı Artvin olarak değiştirildi.
1957 - Missouri'de (ABD) bir yaşlılar evinde çıkan yangında 72 kişi öldü.
1957 - Ordular arası futbol karşılaşmalarında Türk takımı rekor kırdı; Amerikan ordu takımını 19-0 yendi.
1959 - Başbakan Adnan Menderes ve beraberindekileri Londra'ya götüren THY'nin SEV uçağı Gatwick havaalanı yakınlarında düştü; Menderes kurtuldu, aralarında Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şerif Arzık'ın da bulunduğu 14 kişi öldü.
1961 - Türk ve Alman İş ve İşçi Bulma Kurumları arasında yapılan anlaşmaya göre; her yıl Almanya'ya çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 2-3 bir Türk işçisi gönderilmesi kararlaştırıldı.
1961 - Eski Sağlık Bakanı, İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar, Yassıada'da ifade verirken kalp krizi geçirdi ve öldü.
1962 - Hamburg'ta çıkan fırtınada 300'den fazla kişi öldü.
1967 - Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Feyzullah Ertuğrul'u Elazığ'ın bir köyüne atadı.
1967 - Kimi milletvekilleri Meclis'e gelen mini etekli kadınlardan şikâyetçi olduklarını bildirdiler.
1967 - Radyo sanatçılarının yürüyüş ve boykot olaylarından sonra TRT, sanatçı ücretlerine yüzde 150-200 arasında zam yaptı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Çetin Altan TBMM'de Adalet Partililere "Çoğunluğunuz var, ama ağırlığınız yok" dedi. Bunun üzerine kavga çıktı.
1973 - Petrol Ofisi genel müdürlüğüne bir kadın atandı. Şeyda Okyatmaz Türkiye'de ilk kez bu düzeye yükseltilen kadın yönetici oldu.
1977 - Ankara'da 50. Yıl Lisesi öğrencilerine ateş açıldı, bir kız öğrenci kalp krizi geçirip öldü.
1979 - İstanbul'da stokçulara baskınlar düzenlendi. Yüklü miktarda kahve, ampul, filtreli sigara ve margarin ele geçirildi.
1983 - Dört Filistinli gerilla Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden ikişer kez ölüme mahkum edildi. Filistinli gerillalar Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği'ni basarak iki güvenlik görevlisini öldürüp içeridekileri 45 saat rehin tutmuşlardı.
1984 - İşyerlerinden işçi çıkarmak, Sıkıyönetim Komutanlığı'nın iznine bağlandı.
1984 - Avusturya'da yapılan Avrupa güzellik yarışmasını Türkiye güzeli Neşe Erberk kazandı.
1986 - Barış Derneği davasından tutuklu 6 kişi tahliye edildi. Tahliye edilenler arasında Reha İsvan ve Gencay Şaylan'ın da yer alıyordu. Ali Sirmen, Erdal Atabek, Ali Taygun, Ergun Elgin, Hüseyin Baş, Orhan Taylan'ın tahliye talebi ise reddedildi.
1986 - İstanbul'da ünlü Bebek Belediye Gazinosu, yeşil saha açılması için yıktırıldı.
1987 - 12 Eylül askeri darbesinden sonra toplatılan 39 ton ağırlığındaki kitap, dergi, günlük ve haftalık gazete SEKA'da imha edildi.
1993 - Dev-Sol ve TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) üyesi 18 siyasi tutuklu, kazdıkları 35 metre uzunluğundaki tünelden yararlanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nden firar etti.
1993 - Somali'de görev yapan BM Barış Gücü UNISOM'un komutanlığına Korgeneral Çevik Bir atandı.
1994 - Demokrasi Partisi (DEP) Suruç İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Akpolat kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.
1994 - Özgür Gündem gazetesi bölücü yayın yaptığı gerekçesiyle 1 ay süreyle kapatıldı.
1994 - TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu Refah Partili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığının kaldırılmasını kararlaştırdı.
1996 - Cavit Çağlar'a ait Nergis, Yeşim ve Aksoylar Tekstil fabrikalarında çalışan 4 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.
1996 - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sabri Ergül, Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün kapısına, "Bu işyerinde işkence vardır" yazılı bir tabela astı.
1996 - Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov, Deep Blue adlı bilgisayarı yendi.
1999 - Fransa'nın başkent Paris'in 50 km yakınındaki tarihi kraliyet köşkü Rambouillet'de Belgrad hükümeti ile Kosovalı Arnavutlar arasında barış görüşmeleri yapıldı.
2000 - Microsoft, Windows 2000 işletim sistemini piyasaya sürdü.
2001 - Fischer ve Deppler, G-20 toplantıları çerçevesinde Türkiye'ye geldi".
2008 - Kosova, Sırbistan'dan ayrılarak tek taraflı bağımsızlık ilan etti.
 
Sayısal Loto
16.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071122303744
 
On Numara
11.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu01050713161725272930373940424562676869747578
 
Süper Loto
14.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu102628323440
 
Şans Topu
13.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu081517253014
 
Gazete Manşetleri
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent