Ana Sayfa » Mülki İdare » "Çürük Elmaları Temizleyeceğiz"

"Çürük Elmaları Temizleyeceğiz"

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bugün Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nda (GMKA) gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu'nda darbe girişimine değinip, "Bu hainler her kurumda var. Topu başkasına nasıl atarım diye bakmayın. Hepinizi takip ediyorum.

 
 

Çürük elmaları hep birlikte temizleyeceğiz. Hata yapanı affetmem. Herkes her gün sabah ilk iş olarak Resmi Gazete'ye bakacak yayınlanan kanun hükmünde kararnameler, emirlerle ilgili, 'Ben ne yapabilirim' diyerek, emir beklemeden işini yapacak" dedi. 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Koordinasyon Kurulu'nda bir araya geldiği ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve daire müdürlerini, OHAL hakkında ve "FETÖ" mücadelesi konusunda bilgilendirdi. Toplantıya katılanları, "FETÖ"yle mücadelede taviz vermemeleri için sert dille uyardı. Vali Yazıcı, şunları söyledi:

"Büyük milletimiz darbecilere müsaade etmediğini gösterdi. Her akşam da alanlara toplanarak göstermeye devam ediyor. Biz bu topraklarda, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, farklı farklı mezheplere, farklı farklı dinlere, inançlara sahip insanlarla bir arada yaşadık. Osmanlı'dan bu yana yaşamaya da devam edeceğiz.

Bu yaşamımızı sürdürürken de FETÖ gibi veyahut benzerleriyle ilgili böyle bir tahakkümü böyle bir paralel yapılanmayı da asla kabul etmedik etmeyeceğiz. Bizi bir arada tutan kutsal başka şeyler var. Dolayısıyla bu süreçte yaşanan bu menfur olayı hep birlikte lanetliyoruz, telin ediyoruz ve yolumuza devam ediyoruz,"

Bütün birim amirlerine seslenen Vali Yazıcı, şunları söyledi:

"Herkes sabah masasına oturduğunda ilk önce Resmi Gazete'ye bakacak. Olağanüstü halden kaynaklanan kanun hükmünde kararnameler yayınlanıyor. Herkes bir kere bunları okumakla mükellef. İşte 'kurumum bana yazı yazmadı, valilikten bana yazı gelmedi' mazeretlerini kabul etmiyorum. İlk göreviniz hangi konumda olursanız olun her sabah yayınlanan bir kanun hükmünde kararname var mı veya bu konuyla ilgili yayınlanan genelge, başka bir emir var mı buna bakacaksınız.

Bu emirler, bu kanun hükmünde kararnameler veya tali mevzuatlar herhangi bir yerden talimat almanızı gerektirmeden, sizi ilgilendiren bir talimat varsa harekete geçeceksiniz. Devir, devletine milletine sahip çıkma devridir. Bakanlıktan emir gelmedi, valilikten şu söylenmedi, bilmem ne yapılmadı, ben yapmayayım, yandaki yapsın sakın ha sakın. Bu konuda kimseyi affetmem.

Buradaki herkesten, bütün kurumlardan ben mesulüm. Tüm kurumlardan diyorum istisnası da yok. Herkes bu milleti, bu devleti, bu toprakları seven bir fert olarak, başkan olarak, müdür olarak, rektör olarak, kaymakam olarak gereğini anında yapacak. Tereddüt varsa sorabilirsiniz ama orada bir görev tarif edilmişse, bir talimat verilmişse gereğini yapacaksınız.

Biz binlerce yıldır bu topraklarda, Anadolu'da hür yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz. Çoluk çocuğumuz, torunlarımız, gelecek nesillerimizin, bu topraklarda huzur içerisinde, böyle densizliklerle karşılaşmadan yaşaması için her şey bugün bizim yapacaklarımıza bağlı. O yüzden gereğini herkes en ileri düzeyde yapacak." 

"ÇÜRÜK ELMALAR TEMİZLENECEK"

Darbecilerle, vatan hainleri ile yapılacak mücadelede işi başkasına bırakmaya, ertelemeye çalışanlara da gözdağı veren Vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada topu başkasına nasıl atarım diye bakmayın. Eğer o şekilde bakarsanız sonuçlarına katlanırsınız. Ben burada o şekilde düşünen hiç kimse olmadığına inanıyorum. Ama biz dimdik durmazsak, devletin en tepesinden en alttaki görevlisine kadar bu cerahati, bu pisliği temizleyemeyiz.

Benim kurumumda olmaz safsatalarını bir kenara bırakın. Bunu bazı kurumlar birileri dile getirirken ısrarla ve inatla söylemeye devam etti. Bu hainler her kurumda var. Çürük elmaları temizleyip yolumuza devam edeceğiz. Bu millet büyük bir millet.

Böyle 3-5 tane çapulcunun, 3-5 tane densizin, kendini bilmez, ne yaptığını bilmez, neye taptığını, neye inandığını bilmez, ne idiğü belirsiz 3-5 kişini veya birkaç bin kişinin saçma sapan hareketleriyle bu ülkeyi, bu milleti kimse yolundan çeviremez. Ama gün o gündür ki çürük elmalar 1 tane kalmayıncaya kadar sepetten atılacak.

Temizlenecek. Tabi ki bu temizlik hukuk çerçevesinde yapılacak. Bu konuda hassasiyet bekliyorum. Herkesi takip ediyorum. İlk günden itibaren kim ne yapıyor, işi nasıl tutuyor, ne kadar ciddiye alıyor hepsi takibimizde. Kendiniz o saçma sapan, aptalca oluşturulan FETÖ grubuna ait olmayabilirsiniz, zaten değilsiniz, öyle olduğunuza inanıyoruz.

Ama bu konudaki duruş, hangi siyasi düşüncede, hangi fikri düşünce de olursanız olun, devlet millet mevzubahis olduğunda tek ortak noktamız var. Bütün siyasi partilerimiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının en tepesindekiler de görüşlerini düşüncelerini bu noktada ortak yerde buluştuğumuzu açıkladılar. Hiç kimse fikrine, zikrine göre hareket etmeyip devletin içinde bulunan cerahati temizleme mecburiyeti var.

Kararlı olacağız, dimdik ayakta olacağız. Duruşumuzla, davranışımızla dosta güven düşmana da korku vereceğiz. Türk hukuk sisteminden yetkisini alıp, talimatı abisinden alanı affetmem demiştim.

Bu cümleyi her yerde kullandım, şahit olanlar vardır. Hainler yetkiyi bizim hukuk sistemimizden alıp sonra da bizi bombaladılar. Keşke bu günleri görmeseydik. Ama yaşandı. Biz önümüze bakıyoruz, önümüzü açıyor, temizliyoruz."

İlgili Haberler
left
right
 
 
29 Temmuz 2016 Cuma 15:46
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
'Tam gün eğitime odaklanacağız'İstanbul’a 10 yeni köprü yapılacakVali Bektaş, sahada çalışmaları inceliyorTayini çıkan Vali Davut Gül'den örnek davranışMudurnu’nun ilk kadın kaymakamıEğlence ve törenlerde havaya ateş açılamayacakBelediye Başkanı ve Vekil tartıştıYeni Havalimanı'na ulaşım yüzde 50 indirimli olacakBaşkan Erdoğan, Bekir Bozdağ'a sahip çıktıCumhurbaşkanı Erdoğan:Fırsatçıları unutmayız.ABD'den flaş kararRusya’dan Norveç’e Boçkarev tepkisi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Gazete Manşetleri
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:02
  • Güneş07:47
  • Öğlen13:00
  • İkindi15:34
  • Akşam17:52
  • Yatsı19:25
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1583 - Galata'daki Saint Benoit Kilisesi'ne yerleşen Cizvitler, St. Benoit mektebini açtılar.
1601 - Tiryaki Hasan Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Haçlı ordusunu yenerek Kanije zaferini kazandı.
1912 - İstanbul'da kolera salgını başladı.
1913 - Belkıs Şevket Hanım, tek motorlu üstü açık tayyareye binme cesareti gösteren ilk kadın oldu. Belkıs Hanım İstanbul üzerinde uçarken aşağı attığı kartlarda Osmanlı Müdafaa-i Hukuk-u Nisvan Derneği üyelerine selam yolluyordu.
1927 - Ankara Radyosu yayına başladı.
1928 - Walt Disney'in yarattığı çizgi film Mickey Mouse'un (Miki Maus) ilk gösterimi yapıldı.
1931 - Japonlar, Mançurya'yı işgal ettiler.
1933 - İstanbul Darülfünunu İstanbul Üniversitesi olarak açıldı.
1936 - Adolf Hitler ve Benito Mussolini,General Franco'nun İspanya'da kurduğu geçici hükümeti tanıdı.
1937 - Dersim İsyanı bastırıldı.
1940 - Bakanlar Kurulu, hava saldırılarına karşı bütün kent ve kasabalarda geceleri karartma yapılması kararı aldı.
1945 - Bulgaristan'da seçimleri Komünist Partisi öncülüğündeki Yurtsever Cephe kazandı.
1945 - Doğan Kardeş Sanat Müsamerelerinin ilki Tepebaşı Çocuk Tiyatrosu'nda yapıldı.
1951 - Perihan Sanerk, Emniyet Müdürlüğüne yükselen ilk kadın oldu.
1953 - İngiliz yazar ve karükatürist Alan Moore doğdu.
1967 - Türk jetleri Kıbrıs üzerinde alçaktan uçtu. BM Barış Gücü denetimindeki Erenköy bölgesinde Türkler ile Rumlar arasında çıkan çatışma 7 saat sürdü.
1976 - İspanya'da 37 yıllık diktatörlüğün ardından demokrasinin kurulması kararı alındı.
1983 - BM Güvenlik Konseyi, KKTC'yi tanımadı.
1990 - Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı (AGİK) toplandı; Paris Sözleşmesi imzalandı.
1992 - Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu kabul edildi.
1999 - İstanbul'daki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Zirvesi'nde, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı ve Hazar geçişli doğal gaz projelerine ilişkin anlaşmalar, ilgili ülkelerin devlet başkanlarınca imzalandı.
2007 - Zasyadko maden felaketi
 
On Numara
12.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07132023293234384142444653596263697074767779
 
Süper Loto
15.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu313437394850
 
Şans Topu
14.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu131423262714
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Sayısal Loto
17.11.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu063034364146
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent