Ana Sayfa » Mülki İdare » "Çürük Elmaları Temizleyeceğiz"

"Çürük Elmaları Temizleyeceğiz"

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, bugün Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nda (GMKA) gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu'nda darbe girişimine değinip, "Bu hainler her kurumda var. Topu başkasına nasıl atarım diye bakmayın. Hepinizi takip ediyorum.

 
 

Çürük elmaları hep birlikte temizleyeceğiz. Hata yapanı affetmem. Herkes her gün sabah ilk iş olarak Resmi Gazete'ye bakacak yayınlanan kanun hükmünde kararnameler, emirlerle ilgili, 'Ben ne yapabilirim' diyerek, emir beklemeden işini yapacak" dedi. 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, İl Koordinasyon Kurulu'nda bir araya geldiği ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve daire müdürlerini, OHAL hakkında ve "FETÖ" mücadelesi konusunda bilgilendirdi. Toplantıya katılanları, "FETÖ"yle mücadelede taviz vermemeleri için sert dille uyardı. Vali Yazıcı, şunları söyledi:

"Büyük milletimiz darbecilere müsaade etmediğini gösterdi. Her akşam da alanlara toplanarak göstermeye devam ediyor. Biz bu topraklarda, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, farklı farklı mezheplere, farklı farklı dinlere, inançlara sahip insanlarla bir arada yaşadık. Osmanlı'dan bu yana yaşamaya da devam edeceğiz.

Bu yaşamımızı sürdürürken de FETÖ gibi veyahut benzerleriyle ilgili böyle bir tahakkümü böyle bir paralel yapılanmayı da asla kabul etmedik etmeyeceğiz. Bizi bir arada tutan kutsal başka şeyler var. Dolayısıyla bu süreçte yaşanan bu menfur olayı hep birlikte lanetliyoruz, telin ediyoruz ve yolumuza devam ediyoruz,"

Bütün birim amirlerine seslenen Vali Yazıcı, şunları söyledi:

"Herkes sabah masasına oturduğunda ilk önce Resmi Gazete'ye bakacak. Olağanüstü halden kaynaklanan kanun hükmünde kararnameler yayınlanıyor. Herkes bir kere bunları okumakla mükellef. İşte 'kurumum bana yazı yazmadı, valilikten bana yazı gelmedi' mazeretlerini kabul etmiyorum. İlk göreviniz hangi konumda olursanız olun her sabah yayınlanan bir kanun hükmünde kararname var mı veya bu konuyla ilgili yayınlanan genelge, başka bir emir var mı buna bakacaksınız.

Bu emirler, bu kanun hükmünde kararnameler veya tali mevzuatlar herhangi bir yerden talimat almanızı gerektirmeden, sizi ilgilendiren bir talimat varsa harekete geçeceksiniz. Devir, devletine milletine sahip çıkma devridir. Bakanlıktan emir gelmedi, valilikten şu söylenmedi, bilmem ne yapılmadı, ben yapmayayım, yandaki yapsın sakın ha sakın. Bu konuda kimseyi affetmem.

Buradaki herkesten, bütün kurumlardan ben mesulüm. Tüm kurumlardan diyorum istisnası da yok. Herkes bu milleti, bu devleti, bu toprakları seven bir fert olarak, başkan olarak, müdür olarak, rektör olarak, kaymakam olarak gereğini anında yapacak. Tereddüt varsa sorabilirsiniz ama orada bir görev tarif edilmişse, bir talimat verilmişse gereğini yapacaksınız.

Biz binlerce yıldır bu topraklarda, Anadolu'da hür yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz. Çoluk çocuğumuz, torunlarımız, gelecek nesillerimizin, bu topraklarda huzur içerisinde, böyle densizliklerle karşılaşmadan yaşaması için her şey bugün bizim yapacaklarımıza bağlı. O yüzden gereğini herkes en ileri düzeyde yapacak." 

"ÇÜRÜK ELMALAR TEMİZLENECEK"

Darbecilerle, vatan hainleri ile yapılacak mücadelede işi başkasına bırakmaya, ertelemeye çalışanlara da gözdağı veren Vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada topu başkasına nasıl atarım diye bakmayın. Eğer o şekilde bakarsanız sonuçlarına katlanırsınız. Ben burada o şekilde düşünen hiç kimse olmadığına inanıyorum. Ama biz dimdik durmazsak, devletin en tepesinden en alttaki görevlisine kadar bu cerahati, bu pisliği temizleyemeyiz.

Benim kurumumda olmaz safsatalarını bir kenara bırakın. Bunu bazı kurumlar birileri dile getirirken ısrarla ve inatla söylemeye devam etti. Bu hainler her kurumda var. Çürük elmaları temizleyip yolumuza devam edeceğiz. Bu millet büyük bir millet.

Böyle 3-5 tane çapulcunun, 3-5 tane densizin, kendini bilmez, ne yaptığını bilmez, neye taptığını, neye inandığını bilmez, ne idiğü belirsiz 3-5 kişini veya birkaç bin kişinin saçma sapan hareketleriyle bu ülkeyi, bu milleti kimse yolundan çeviremez. Ama gün o gündür ki çürük elmalar 1 tane kalmayıncaya kadar sepetten atılacak.

Temizlenecek. Tabi ki bu temizlik hukuk çerçevesinde yapılacak. Bu konuda hassasiyet bekliyorum. Herkesi takip ediyorum. İlk günden itibaren kim ne yapıyor, işi nasıl tutuyor, ne kadar ciddiye alıyor hepsi takibimizde. Kendiniz o saçma sapan, aptalca oluşturulan FETÖ grubuna ait olmayabilirsiniz, zaten değilsiniz, öyle olduğunuza inanıyoruz.

Ama bu konudaki duruş, hangi siyasi düşüncede, hangi fikri düşünce de olursanız olun, devlet millet mevzubahis olduğunda tek ortak noktamız var. Bütün siyasi partilerimiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının en tepesindekiler de görüşlerini düşüncelerini bu noktada ortak yerde buluştuğumuzu açıkladılar. Hiç kimse fikrine, zikrine göre hareket etmeyip devletin içinde bulunan cerahati temizleme mecburiyeti var.

Kararlı olacağız, dimdik ayakta olacağız. Duruşumuzla, davranışımızla dosta güven düşmana da korku vereceğiz. Türk hukuk sisteminden yetkisini alıp, talimatı abisinden alanı affetmem demiştim.

Bu cümleyi her yerde kullandım, şahit olanlar vardır. Hainler yetkiyi bizim hukuk sistemimizden alıp sonra da bizi bombaladılar. Keşke bu günleri görmeseydik. Ama yaşandı. Biz önümüze bakıyoruz, önümüzü açıyor, temizliyoruz."

İlgili Haberler
left
right
 
 
29 Temmuz 2016 Cuma 15:46
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Böyle bir Shengen ülkesi var: Lihtenştayn
Başkan Erdoğan: Bizim yapmamamız için hiçbir sebep yok.Trump'ın Venezuela'ya savaş nedeniBu adım diyaloğu engeller niteliktedir.35 kişi daha partilerinden istifa ettiCumhuriyet Savcısı’ndan tacizci kadın doktora görülmemiş ders!
Denizli Vali Yardımcısı İnan, Bursa’ya atandı
Eski CHP'li başkandan partiye ağır eleştiriBakanlık'tan Mavi Balina açıklamasıÖzel öğretim kursları gelecek yıl kapatılıyor.Maduro'ya destek için sokağa çıktılarTrump'tan Meksika duvarı sorununa 'Game of Thrones' göndermesi
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:09
  • Güneş07:50
  • Öğlen13:29
  • İkindi16:25
  • Akşam18:48
  • Yatsı20:17
 
Anket
Özlük hakları düzenlemesi
bu yıl içinde yapılır
bir iki yıl içinde belki
kesinlikle yapılmaz
 
Arşiv
 
Tarihte Bugün
1864 - CSS H.L. Hunley denizaltısı, bir savaş gemisi batıran ilk denizaltı oldu.
1867 - Süveyş Kanalı'ndan ilk gemi geçti.
1895 - Müziğini Çaykovski'nin bestelediği Kuğu Gölü Balesi ilk gösterisini Saint Petersburg'da (Rusya) yaptı.
1915 - Barbaros Hayreddin ve Turgut Reis muharebe gemileri, savunmaya katılmak üzere Nara'ya geldi.
1916 - Doğu cephesinde Ruslar, Muş'u işgal etti.
1917 - Hicaz Seferi Kuvvetler Komutanlığı'na atanan Mustafa Kemal, bu görevi kabul etmedi.
1920 - Osmanlı Mebuslar Meclisi, kabul ettiği Misak-ı Milli'nin basında yayınlanmasını ve bütün yabancı parlementolara bildirilmesini kararlaştırdı.
1921 - Ankara dışındaki İstiklal Mahkemeleri kaldırıldı.
1923 - İzmir'de, Cumhuriyetin 1. iktisat kongresi olan İzmir İktisat Kongresi düzenlendi.
1923 - Mustafa Kemal ikinci defa Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na seçildi. Meclis'e 7 işçi, 1 çiftçi kadın katıldı. Kapanış konuşmasını Rukiye Hanım yaptı.
1924 - Johnny Weissmuller, 100 yarda (91.4 m) serbest stil yüzmede 52-2/5 saniye ile dünya rekoru kırdı.
1925 - Aşar Vergisi kaldırıldı. Basın, aşarın kaldırılmasını büyük bir devrim olarak sundu.
1926 - Ankara'da Devlet Resim Sergisi açıldı, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal sergiyi ziyaret etti.
1926 - Medeni Kanun kabul edildi.
1930 - Türk Gazeteciler Birliği kuruldu.
1933 - Newsweek dergisi yayımlanmaya başlandı.
1934 - Avusturya'da sosyal demokratlar gösteri düzenlediler. Güvenlik güçleri göstericilere müdahale etti; birçok gösterici öldürüldü. Hükümet sıkıyönetim ilan etti.
1935 - İstanbul'da kartopu oynanması yasaklandı.
1936 - Kızılmaske Lee Falk tarafından yaratıldı ve ABD'de yayınlanmaya başladı.
1939 - Hatay Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını, Hatay kanunları olarak kabul etti.
1949 - Türkiye, Avrupa Kalkınması İcra Konseyi'ne katıldı.
1956 - Çoruh ilinin adı Artvin olarak değiştirildi.
1957 - Missouri'de (ABD) bir yaşlılar evinde çıkan yangında 72 kişi öldü.
1957 - Ordular arası futbol karşılaşmalarında Türk takımı rekor kırdı; Amerikan ordu takımını 19-0 yendi.
1959 - Başbakan Adnan Menderes ve beraberindekileri Londra'ya götüren THY'nin SEV uçağı Gatwick havaalanı yakınlarında düştü; Menderes kurtuldu, aralarında Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şerif Arzık'ın da bulunduğu 14 kişi öldü.
1961 - Türk ve Alman İş ve İşçi Bulma Kurumları arasında yapılan anlaşmaya göre; her yıl Almanya'ya çeşitli iş kollarında çalıştırılmak üzere 2-3 bir Türk işçisi gönderilmesi kararlaştırıldı.
1961 - Eski Sağlık Bakanı, İstanbul Valisi ve Belediye Başkanı Lütfi Kırdar, Yassıada'da ifade verirken kalp krizi geçirdi ve öldü.
1962 - Hamburg'ta çıkan fırtınada 300'den fazla kişi öldü.
1967 - Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) Genel Başkanı Feyzullah Ertuğrul'u Elazığ'ın bir köyüne atadı.
1967 - Kimi milletvekilleri Meclis'e gelen mini etekli kadınlardan şikâyetçi olduklarını bildirdiler.
1967 - Radyo sanatçılarının yürüyüş ve boykot olaylarından sonra TRT, sanatçı ücretlerine yüzde 150-200 arasında zam yaptı.
1968 - Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Çetin Altan TBMM'de Adalet Partililere "Çoğunluğunuz var, ama ağırlığınız yok" dedi. Bunun üzerine kavga çıktı.
1973 - Petrol Ofisi genel müdürlüğüne bir kadın atandı. Şeyda Okyatmaz Türkiye'de ilk kez bu düzeye yükseltilen kadın yönetici oldu.
1977 - Ankara'da 50. Yıl Lisesi öğrencilerine ateş açıldı, bir kız öğrenci kalp krizi geçirip öldü.
1979 - İstanbul'da stokçulara baskınlar düzenlendi. Yüklü miktarda kahve, ampul, filtreli sigara ve margarin ele geçirildi.
1983 - Dört Filistinli gerilla Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden ikişer kez ölüme mahkum edildi. Filistinli gerillalar Mısır'ın Ankara Büyükelçiliği'ni basarak iki güvenlik görevlisini öldürüp içeridekileri 45 saat rehin tutmuşlardı.
1984 - İşyerlerinden işçi çıkarmak, Sıkıyönetim Komutanlığı'nın iznine bağlandı.
1984 - Avusturya'da yapılan Avrupa güzellik yarışmasını Türkiye güzeli Neşe Erberk kazandı.
1986 - Barış Derneği davasından tutuklu 6 kişi tahliye edildi. Tahliye edilenler arasında Reha İsvan ve Gencay Şaylan'ın da yer alıyordu. Ali Sirmen, Erdal Atabek, Ali Taygun, Ergun Elgin, Hüseyin Baş, Orhan Taylan'ın tahliye talebi ise reddedildi.
1986 - İstanbul'da ünlü Bebek Belediye Gazinosu, yeşil saha açılması için yıktırıldı.
1987 - 12 Eylül askeri darbesinden sonra toplatılan 39 ton ağırlığındaki kitap, dergi, günlük ve haftalık gazete SEKA'da imha edildi.
1993 - Dev-Sol ve TİKKO (Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu) üyesi 18 siyasi tutuklu, kazdıkları 35 metre uzunluğundaki tünelden yararlanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'nden firar etti.
1993 - Somali'de görev yapan BM Barış Gücü UNISOM'un komutanlığına Korgeneral Çevik Bir atandı.
1994 - Demokrasi Partisi (DEP) Suruç İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Akpolat kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü.
1994 - Özgür Gündem gazetesi bölücü yayın yaptığı gerekçesiyle 1 ay süreyle kapatıldı.
1994 - TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu Refah Partili Hasan Mezarcı'nın dokunulmazlığının kaldırılmasını kararlaştırdı.
1996 - Cavit Çağlar'a ait Nergis, Yeşim ve Aksoylar Tekstil fabrikalarında çalışan 4 bin 600 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.
1996 - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sabri Ergül, Manisa Emniyet Müdürlüğü'nün kapısına, "Bu işyerinde işkence vardır" yazılı bir tabela astı.
1996 - Dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov, Deep Blue adlı bilgisayarı yendi.
1999 - Fransa'nın başkent Paris'in 50 km yakınındaki tarihi kraliyet köşkü Rambouillet'de Belgrad hükümeti ile Kosovalı Arnavutlar arasında barış görüşmeleri yapıldı.
2000 - Microsoft, Windows 2000 işletim sistemini piyasaya sürdü.
2001 - Fischer ve Deppler, G-20 toplantıları çerçevesinde Türkiye'ye geldi".
2008 - Kosova, Sırbistan'dan ayrılarak tek taraflı bağımsızlık ilan etti.
 
Sayısal Loto
16.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu071122303744
 
On Numara
11.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu01050713161725272930373940424562676869747578
 
Süper Loto
14.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu102628323440
 
Şans Topu
13.02.2019 Tarihli Çekiliş Sonucu081517253014
 
Gazete Manşetleri
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
 
Kurumsal

İçerik

Taşra

Merkez

Başkent