Gümüşhane Valiliği’nden ‘Sosyal Destek Gümüşhane’ projesi

Gümüşhane Valiliği ‘Sosyal Destek Gümüşhane’ projesini başlattı. Vali Taşbilek, şehirde hikayesi dinlenmemiş bir fert bırakmamak için projeyi başlattıklarını ifade etti.

Gümüşhane’de yardıma muhtaç vatandaşlar için ‘Sosyal Destek Gümüşhane’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Projeyle,kimsesiz, sahipsiz, öksüz, yetim, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler, bakıma muhtaç bireyler ve dezavantajlı kesimin devletin hizmet ve imkanlarından faydalanması amaçlanıyor.

Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün yürütücü olduğu projenin gerekçesi ise kamu hizmetlerinin ve sosyal yardımların, sosyal hizmetlerin daha fazla vatandaşa iletilmesi olarak belirlendi. Vali Kamuran Taşbilek’in talimatıyla hazırlanan proje kapsamında ekipler ve teknik altyapının oluşturulmasının ardından Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında ilk olarak proje uzmanları tarafından sunum gerçekleştirildi.

Devletin millet için var olduğunu hissettirmek istiyoruz

Sunumun ardından yaptığı konuşmada projenin felsefesinin önemine vurgu yapan Vali Taşbilek, “Gümüşhane’nin hiçbir yerinde girilmedik ev, dinlenmedik hikaye bırakılmamak adına düzenlenmiş bir proje. İnsanlarımızın evindeki durumu, gözümüzle ve duygularımızla fotoğraflayabilirsek o evde herhangi bir sıkıntı var mı, o evde yaşayan çocukların hayattan beklentileri ne, anne babası olmayan çocuklarımızın farklı bir sıkıntısı var mı? Aile bütünlüğü olmakla birlikte, ekonomik sıkıntılar içinde o çocukların durumları nedir? Birinci amacımız bu. Bunlara vakıf olup onların dertleriyle dertlenebilmek, tabiri caizse komşumuz, beraber yaşadığımız insanlar aç iken bizim tok yatmamız mümkün değil prensibiyle hareket etmek. Onlar dertliyse bizim gülmemiz haramdır prensibiyle hareket etmek. Bunları sağlayabildikten sonra amacımız da sadece sosyal hizmetler ve ekonomik ihtiyaçlardan ziyade, o insanca yaşamanın gereği, devletin millet için var olduğu hissiyatını onlara verebilmek” dedi.

Whatsapp hattı kurulacak

Vali Taşbilek, bu çalışma kapsamında bir de whatsapp hattı kuracaklarını böylelikle vatandaşların da bu iyilik hareketine katılacağını belirterek, “Onların da desteği ve yönlendirmesiyle ulaşılmamız istenen ailelere ulaşma noktasında vatandaşlarımızda bu sistemin içerisinde olarak, canla başla çalışmamıza katkı sağlayacaklardır. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah projemiz memleketimize, devletimize ve milletimize hayırlara vesile olacak bir proje olur” ifadelerini kullandı
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir