Bursa Belediye Başkanı Aktaş mazbatasını teslim aldı

31 Mart’ta AK Parti’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçime katılan Alinur Aktaş, Bursa Adliyesi Konferans Salonu’ndaki törende mazbatasını teslim aldı.

“MAALESEF ÖLÜMLÜ OLAYLARA BİLE TANIK OLDUK”

Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza Bir’den teslim alan Aktaş, Bursalılara teşekkür ederek, “31 Mart seçimlerinde ülkemizin farklı noktalarında maalesef ölümlü olaylara bile tanık olduk. Bursa’da sıkıntı yaşanmaması yetkililerin, vatandaşların, partilerin sağduyulu ve olgun davranmasından kaynaklandı.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK BURSA’NIN SEÇİLMİŞ BAŞKANIYIM”

Aktaş, istifa eden önceki dönem belediye başkanı Recep Altepe’nin yerine başkanlık yaptığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bursalıların teveccühüyle 50 bin civarında bir oy farkıyla seçildik lakin farkın ya da aldığımız oyun hiç önemi yok. Ben artık Bursa’nın seçilmiş başkanıyım. Bu teveccühe bizim gecemizi gündüzümüze katarak mukabele etmemiz gerekiyor. Bursa’nın yıllardır bekleyen kangren olmuş sorunlarına karşı inşallah canla başla çalışacağız.”

Törene, bazı milletvekilleri ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, ilçe belediye başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir