Başkan Zeybek’ten takdir edilecek davranış

Göreve başladıktan sonra tasarrufa önem vererek fuzili giderleri kısan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Belediyenin işlettiği otoparklardan ücretsiz yararlananların hakları iptal etti. Başkan kendisi de otopark ücreti ödüyor.

Belediye Başkanlığı koltuğa oturan Mehmet Zeybek yaptığı icraatlarla adından söz ettirmeye başladı. Belediye hizmet binasına yürüyerek gelen Başkan Zeybek yayınladığı genelge ile personelin zamanında mesaiye başlamasını sağladı. Belediye’de fuzuli giderleri kısmaya başlayan Başkan Zeybek gelir artırıcı proje üretmeye başlayacağını söyledi.

TALİMAT VERDİ
Kendisine at özel aracıyla belediyenin işlettiği oto parka aracını park eden Başkan Zeybek’ten görevli ücret almak istemedi. Bu duruma tepki gösteren Başkan Zeybek, “Başta belediyeyi yönetenler olarak bizler kurallara uymalıyız. Ben dahil herkesten otopark ücretini alacaksın” dedi.

Başkan Zeybek sonrasında Belediyenin işletme müdüründen kimlerden ücret alınmadığının belgesini aldı. Çok sayıda ücretsiz olarak otoparklardan yararlananların olduğu ortaya çıktı. Başta resmi kurumlar olmak üzere
STK ve belediye çalışanlarının ücretsiz olarak otopark haklarını iptal eden Başkan Zeybek’in davranışı kamuoyunda takdir gördü. Belediye de görev yapan personelde kullandığı resmi araç dışında kendilerine ait araçlardan otoparklardan yararlanmaları halinde ücret ödeyecekler.

ODAK HABER
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir