4 Başkan değişti, meclis üyeleri değişmedi

Bucak belediyesinde yaklaşık üç yıl içerisinde dört belediye başkanı değişikliği oldu, ama meclis üyeleri değişmedi.

30 Mart 2014 seçimleri ile Ak Parti’den Bucak belediye Başkanlığına seçilen Süleyman Mutlu döneminde Bucak Belediye Meclisi Üyeliğine seçilen meclis üyeleri Süleyman Mutlu’nun Belediye Başkanlığından alınmasından sonra;

2016 yılında dönemin Belediye Meclis Üyesi  şimdi ise Burdur Ak parti Milletvekili Yasin Uğur 2016 yılı Ekim ayında ilk olarak Bucak belediye Başkanlığına kayyum olarak atanmış, daha sonra Kaymakam İsmail Bayata, ondan sonra da yine Kaymakam Yalçın Sezgin Bucak Belediye Başkanlığı Kayyumluklarını yönettikten sonra 31 Mart Mahalli İadeler Genel Seçimlerinde Ak Parti’den Emrullah Ünal Bucak Belediye Başkanlığına seçildi ve 11 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başladı.

2014 Yılında Bucak Belediye Meclis Üyeliğine seçilen meclis üyeleri seçildikten sonra Bucak Belediyesini internet sitesine “Meclis Üyeleri” ismi altında adları ve fotoğrafları ile birlikte girildi. Bu zaman zarfında 2016 Ekim ayında gelişen bu olaylar ile, Bu meclis üyelerinin içerisinden ayrılanlar oldu, milletvekili olanlar oldu üstünden 31 Mart 2019 Mahalli İadelere Genel Seçimleri oldu, yeni Bucak Belediyesi Meclis Üyeleri seçildi. Hala Bucak Belediyesinin İnternet sitesinde 2014 yılından seçilen meclis üyelerinin isimleri ve fotoğrafları bulunuyor.

Şimdi soruyorum;

Bucak Belediyesinde her gün fecebok haberleri paylaşanlar, sosyal medyayı çok iyi kullanıyoruz diye görmeye çalışanlar, acaba şöyle Bucak Belediyesinin internet sitesine dönüp bakma ihtiyacı duymuyorlar mı?

Hiç mi Bilgisayardan anlayan yok,

Zamanında Bu bölüme basın bölümüne en az 8-10 kişi işe alındı, şimdi bunlar nerede?

Bucak Belediyesinde 4 Belediye Başkanı seçilmiş, Meclis üyesi milletvekili olmuş, hala 2014 yılında girilen meclis üyelerinin fotoğrafları ve isimleri var.

Bu tür konular hassas konular olması gerekiyor. Hele Belediye gibi bir kurumun. Bu Meclis üyeleri görevinden ayrıldığı gün o listeden çıkarılmalı, girdiği gün, mazbatayı aldığı gün an itibarı ile o internet sitesi güncelliğine erişmelidir.

Demek ki Bucak Belediyesi internet sitesi hecklense, birileri daha kötü bir şeyler yazsa, yayınlansa demek ki kimse fark etmeyecek,

Bu konuyu dile getirirken kesinlikle yeni seçilen Emrullah Ünal’ı eleştiriliyor gibi gözükmesin, çünkü bu işi yapanlar, bu işten ekmek yiyenler her hangi bir yerden talimat almadan bu işi, görevini yapması gerektiğini düşünüyorum. Bunun adı bence ciddiyetsizlik. Koskoca Bucak Belediyesini, bir ilçenin en üst makamlardaki bir kurumdaki ciddiyetsizlikleri de Emrullah Başkanın taviz vermeyeceğini düşünüyorum.

Ben yeni seçilen Bucak Belediyesi Meclis Üyelerini yazayım, belki Bucak Belediyesinin internet sitesini güncelleyen kişi ve kişiler isimleri bilmeyebilirler.

Ak Parti :Yakup Gülcü, Mustafa Korkmaz, İsmail Başarır, Osman Tolunay, Yasin Çiçek, Ayşegül Altınsoy, Ahmet Özcan, Ahmet Gezmez, İsmail Baştaş,

İYİ Parti : Nurettin Durmaz, Recep Mutlucan, Fuat Şan, Hüdai Şimşek, Aynur Akçay, Ali Sağar.

http://www.bucak.bel.tr/

Kaynak: Akcagazete
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir